Wystawa fotogramów Janusz Gajosa w Kaliszu

Wystawa fotogramów Janusz Gajosa w Kaliszu

08.05. Kalisz (PAP) – Ponad 20 fotogramów Janusza Gajosa można oglądać na wystawie, którą w sobotę otwarto w gmachu Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, tuż przed inauguracją 50. Kaliskich Spotkań Teatralnych (KST).

Aktor pokazał na nich twarze znanych aktorów, zdjęcia z prób spektakli teatralnych, sceny z przedstawień i kulisy teatru z lat 2002-2008.

"Janusz Gajos zaprezentował na zdjęciach klimat teatru, uchwycony aparatem, często zza kulis, w miejscach niedostępnych dla fotoreporterów i zwykłych ludzi" – mówił podczas otwarcia ekspozycji dyrektor kaliskiej sceny, Igor Michalski.

Sam aktor powiedział, że do rozpoczętych w sobotę KST ma "stosunek osobisty", a poprzez wystawę swoich zdjęć ma wrażenie, że uczestniczy w ceremonii świętowania tego jubileuszu. "Spotkania w Kaliszu były pierwszym dużym festiwalem, na którym miałem okazję być (…) i dwukrotnie otrzymać nagrody" – powiedział.

Jak przyznał, fotografowanie "napadło" go w wieku 18 lat i "trzyma" go do tej pory. "Aparat fotograficzny średnio wiąże się z moim zawodem, ale nie potrafię stać bezczynnie. Dlatego spróbowałem nosić aparat. To nie jest wielka sztuka, teraz każdy fotografuje. Patrzę na to jak na zajęcie, które mnie relaksuje, daje inny rodzaj spojrzenia na świat teatru" – mówił aktor.

Gajos nie robi zdjęć ukradkiem. "Moi koledzy nie dają się zaskoczyć, więc prosiłem ich o pozwolenie. Zwykle się zgadzali" – wyjaśnił.(PAP)

zak/ woj/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :