Instruktorzy – easyArt

BĘDZIEMY TWOIMI PRZEWODNIKAMI I PRZYJACIÓŁMI

Nasz zespół profesjonalnych instruktorów zrobi wszystko, aby nauczyć Cię trudnej sztuki witrażu lub mozaiki .

Zaufaj nam i ciesz się radością wydobywaniu kształtów, barw przy pomocy szkła. Dziesiątki, setki uczniów opanowały tajniki tej sztuki i radzą sobie z codzienną rutyną .

Malowanie witraży, projektowanie witraża Tiffany, czy wydobywanie kształtów przy użyciu kostek jest w zasięgu możliwości początkujących adeptów a bardziej zaawansowani artyści poznają nowe techniki w doskonaleniu swojego warsztatu .

Nauka rozpoczyna się od wyjaśnienia przez instruktorów podstawowych kroków, które pozwolą ci szybko nabrać pewności siebie i umiejętności artysty .

ALEXANDRA MATEJCZYK-WÓJCIK

ADMINISTRATOR/INSTRUKTOR

Dla mnie to był wspaniały dzieńw śnieżny, zimowy poranek udałam się na V KRAJOWE WARSZTATY WITRAŻU I MOZAIKI ARTYSTYCZNEJ. 

Spędziłam ten czas w radosnej, rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze . Widziałam jak powstawały mozaikowe cuda. W tym najgorętszym dniu roku, wytężona praca artystów-profesjonalistów mieszała się z twórczością artystów-amatorów, wzajemnie wszystkich inspirując.  Jestem pod ogromnym wrażeniem uczestników, wykonanych dzieł , lecz przede wszystkim klimatu panującego podczas warsztatowego spotkania . Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny mogłam brać udział w tym „LEGIONOWSKIM ŚWIĘCIE MOZAIKI I WITRAŻU”. Dziękując organizatorom, za umożliwienie pracy w tak kreatywnym gronie, jednocześnie wyrażam nadzieję, że w przyszłości odbywać się będą kolejne takie wydarzenia pobudzające mozaikową i witrażową pasję – podkreśliła artystka, twórczyni wielu witraży i mozaik .

Andrzej Bochacz

ADMINISTRATOR/INSTRUKTOR

Informatyk, który od 30 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz wdrażaniem oprogramowania komputerowego w zakresie kontroli i zarządzania sprzedażą w sieciach handlowych oraz systemem do teleopieki nad osobami niesamodzielnymi . Miłośnik sztuki witrażowej, który upowszechnia tą piękną dziedzinę sztuki. Od kilkunastu lat właściciel pracowni witrażu i mozaiki 12U.PL Prowadzi największy polski serwis internetowy skierowany do miłośników witraży – www.barwyszkla.pl   Od roku 2018 prezes Stowarzyszenia Miłośników Witraży Ars Vitrea Polona . Projektant i wykonawca witraży klasycznych oraz Tiffany. Organizator wycieczek dla miłośników witraży pod nazwa Szlakiem Mistrzów Witraży.

Tomasz Strojny

INSTRUKTOR 

Jest dyplomowanym artystą plastykiem, który od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem mozaiki weneckiej i kamiennej, witraży klasycznych w przestrzeniach sakralnych i mieszkalnych .

Artystę cechuje spójne, całościowe a zarazem indywidualne podejście do projektów. Działa nieszablonowo i ze szczególną odwagą umiejętnie łamie konwenanse . Operuje tradycyjnymi, średniowiecznymi technikami, ale chętnie eksperymentuje z nowymi rozwiązaniami.

Artysta chętnie uczestniczy w specjalistycznych kursach i doskonali swoje umiejętności . Dysponując dużą wiedzą teoretyczną oraz praktyczną oraz posiadając umiejętności dydaktyczne prowadzi bardzo interesujące zajęcia warsztatowe . Uczniowie bardzo wysoko cenią spotkania z Tomaszem, ponieważ mają niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w realizacji projektów na bardzo wysokim poziomie artystycznym.  Podczas warsztatów poznawanie i stosowanie starych technik  przenosi uczestników w świat wielkich mistrzów witraży i mozaiki .

Dawid Zborowski

INSTRUKTOR 

Jest witrażystą, który uwielbia malować szkłem, a nie na szkle .
Swoją edukację artystyczną zaczął od najmłodszych lat podążając śladami ojca-Stanisława, w zawodzie konserwatora zabytków.
Studiował m.in . na UMK w Toruniu.

Jest założycielem easy-Art – idei, projektu, stowarzyszenia pasjonatów sztuki witrażowniczej, których zadaniem jest kolorowanie świata . „Świat bez nas byłby szary…” – tak brzmi motto easy-Art.pl

Jest redaktorem „Cafeart”, twórcą darmowego kursu witraży dla początkujących, właścicielem more&better, pierwszego w Polsce sklepu dla witrażystów-amatorów, założycielem pierwszego w Polsce forum dla witrażystów oraz organizatorem prawdopodobnie najlepszych warsztatów witrażowniczych w kraju .

Anna Dąbrowska

INSTRUKTOR

Poddać się pasji, dać się ponieść wyobraźni, doświadczyć magii barwnego szkła, bawić się formą, kolorem, fakturą, poddać się sile i energii naturalnych kamieni – to przesłanie artystki, jej praca, jej życie .

Po wielu latach spędzonych w dużych korporacjach przygodę z witrażem rozpoczęła 11 lat temu na warsztatach w easyArt pod Poznaniem. Doskonalenie formy na kursie zawodowym u mistrza Grzegorza Grega Gierłowskiego w Łodzi oraz uzyskanie tytułu złotnika-jubilera po szkole jubilerska wykształciły artystkę na profesjonalistę .

Anna Dąbrowska tworzy przede wszystkim witraże metodą Tiffaniego. Poza barwnym szkłem wykorzystuje dodatkowo kamienie naturalne (agaty, ametysty, kryształ górski oraz druty i blachę miedzianą) . W jej kameralnej pracowni powstają: lampy, świeczniki, szkatułki, obrazy oraz różnorodne niewielkie formy.

Tym niemniej podejmuje się również dużych realizacji, koncentruje się na kształtowaniu wystroju wnętrz użytkowych .

Share