easyArt

Nowa odsłona

Od września 2019 roku easyArt zaprasza do Legionowa do stałego miejsca przy ul.Jagiellońskiej 8.

Tutaj, łącznie z 12U.PL, kontynuuje swoją misję Pracownia Witraży i Mozaiki easyArt . Pracownia rozpoczęła swoje oficjalne działanie już w czerwcu 2019 r. od wspólnych działań przy mozaice Ostatnia wieczerza.

Realizujemy projekty artystyczne. Zapraszamy na warsztaty witrażowe i mozaikowe. Wprowadzamy i doskonalimy w świat ambitnych wyzwań: witraże Tiffany w formie podświetlanych obrazów, lampy witrażowe, klasyczny witraż malowany, mozaika szklana. Organizujemy bezpłatne wykłady poświęcone sztuce witrażu i mozaiki.

Uruchamiamy pokłady szczególnych umiejętności wśród osób starszych i niesamodzielnych, które spędzają sporo czasu we własnych domach.

Od 2022 roku nasz serwis internetowy easyArt.pl również się zmienia. Dołączyliśmy do znakomitego serwisu polskiemuzy.pl Jesteśmy przekonani, że razem będzie nam wygodniej i po drodze.

Historia

12 października 2007 roku w Internecie pojawiła się pierwsza odsłona easy-Art.pl w zakładce O NAS

Artyści z Polski uchylając rąbka tajemnicy na temat
JAK ZROBIĆ WITRAŻ W PRAKTYCE ?
CZYLI ZOBACZ JAK PROSTO ZOSTAĆ ARTYSTĄ!
przedstawiają
Pierwszy w Polsce, darmowy, internetowy, logiczny, interaktywny PROJEKT easy-Art
a w nim
- zbiór niezbędnej wiedzy teoretycznej z zarysem historycznym
- doświadczenie praktyczne witrażystów zebrane w formie przejrzystych artykułów
- prawie wszystkie techniki tworzenia witrażu opisane w sposób przystępny
- lekcje usystematyzowane wg Twoich praktycznych umiejętności
- dostęp i możliwość wykorzystania projektów witrażowych
- możliwość konsultacji on-line z artystami EasyArt
- jak i gdzie wyposażyć swój warsztat – przegląd linków
oraz
dostęp do poradnika Video - POPATRZ jak to robią profesjonaliści
udział w warsztatach w prawdziwych pracowniach witrażowniczych
możliwość otrzymania zleceń bądź nawiązania współpracy z witrażystami
dostęp do forum EasyArt – (w przygotowaniu)
a to wszystko za darmo dostępne po rejestracji

Projekt nieformalny ma to do siebie, że trudno uchwycić precyzyjnie początki . Jedno jest pewne – na początku 2007 roku dwóch przyjaciół: Dawid Zborowski oraz Marek Czekała zainicjowali pomysł, aby ich witrażowa pasja wyjrzała śmielej poza Krzywiń . Zaprosili adeptów tej wyjątkowej dziedziny sztuki, aby doskonalili swoje umiejętności. Talenty Dyrygenta (Dawid) i Pierwszych Skrzypiec (Marek, czyli Michu) sprawiły, że w ciągu kilku lat rozbudzili szczere i silne chęci witrażowego spełniania się wśród kilku tysięcy osób . W 2009 roku ruszyło największe polskie forum wymiany wiedzy i doświadczeń na temat tworzenia szklanych dzieł. Obecnie forum znajduje się pod linkiem forum.barwyszkla.pl a zasób wiedzy i wymiany myśli jest olbrzymi – niemal 3000 użytkowników w 586 wątkach wprowadziło 13000 postów . easy-Art działał bardzo aktywnie w Krzywiniu, Poznaniu a na sesjach wyjazdowych, w wielu miastach na terenie Polski. W okresie od 2015 do 2018 roku sporadycznie warsztaty były jeszcze organizowane . easy-Art czynnie uczestniczył we wspieraniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Podczas warsztatów wykonano kilka witraży, które następnie były licytowane za bardzo wysokie kwoty . easy-Art jest inicjatorem Sekretnego Projektu, w wyniku którego w ciągu 2 – 3 lat powstała wyjątkowej urody Droga Krzyżowa. Zwieńczeniem tej  akcji była wystawa w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu 13 lutego 2016 roku . Z wielkiej pasji Dawida i Marka powstała piękna grupa osób różnych zawodów, losów, którzy pokochali witraże.

Share