12U.PL

Nasza pracownia

Pracownia 12U.PL powstała z potrzeby serca.

W poszukiwaniu wyciszenia, odcięcia od gonitwy dnia codziennego stworzyliśmy miejsce, w którym można odpocząć, spotkać pasjonatów sztuki witrażowej. Naszym celem nie jest zarabianie pieniędzy, chociaż z czegoś trzeba żyć.

Od lat zgłębiamy tajniki warsztatu i realizujemy fascynujące projekty. Nasze witraże zdobią świątynie, dają radość w mieszkaniach i wzbogacają artystycznie miasto, w którym się zadomowiliśmy – Legionowo.

Obok witraż z pierwszej lokalizacji z 2011 roku.

Poniżej, aktualna siedziba, kilka kroków dalej, ale znacznie większa powierzchnia.

Wolontariat

Wszyscy witrażyści poświęcają mnóstwo czasu na projektowanie, układanie, planowanie przyszłego dzieła . To jest tak jak z poezją. Właściwa strofa, kreska przychodzi znienacka, by ewoluować i na końcu zaskoczyć autora trafnością lub porażką. Nie zrażamy się i kroczymy dalej . Porażka jest ćwiczeniem, które tylko nas doskonali. Każdy nowy projekt stoi na ścieżce ku doskonałości.

Współpracujemy z Fundacją Promień Słońca, Klubem Seniora Amicus, Centrum Integracji Społecznej w Legionowie, Warsztatami Terapii Zajęciowej św. Rity.

www.barwyszkla.pl

Od 2011 r. prowadzimy największy polski serwis internetowy związany ze sztuką witrażu.

Znajdziecie tutaj tysiące artykułów, zdjęć, porad, propozycji, inspiracji.

Razem

W dzisiejszych czasach grupy przyjaciół o wspólnych zainteresowaniach mieszkają w znacznej odległości od siebie . Podobnie jest ze sztuką witrażu. Postęp technologiczny umożliwia nam wymianę myśli i zdjęć na odległość. Internet a w nim portale społecznościowe i liczne fora tematyczne zbliżają nas do siebie, nawet wówczas kiedy jesteśmy daleko . Pokazujemy rzeczy, które otaczają nas codziennie oraz jak spędzamy wolny czas i pracujemy. Dzięki sesjom zdjęciowym możemy ujawnić nasze emocje i dzielić się chwilami radości.

Mimo to, nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań. Dlatego miłośnicy witraży zbierają się co pewnie czas. Wówczas wymieniamy się doświadczeniami oraz prezentujemy swoje osiągnięcia. Stowarzyszenie Miłośników Witraży Ars Vitrea Polona co dwa lata organizuje tematyczne konferencje naukowe. Przyjaciele nieformalnego stowarzyszenia easy-Art co roku spotykają się na zjazdach. Polskie Muzy zapraszają każdego roku na wycieczki Szlakiem Mistrzów Witraży. Takie wydarzenia są za każdym razem niezapomnianymi chwilami na naszej ścieżce pasji witrażowej.

Witraże

Zajmujemy się projektowaniem i tworzeniem witraży na zamówienie. Z pasją i zaangażowaniem tworzymy własne kompozycje. Zdjęcia, obrazy, rysunki oraz szkice wykorzystujemy do tworzenia autorskich projektów witraży.

Posiadamy doświadczenie w konserwacji witraży, tak aby mogły one cieszyć oczy przez długie lata.

Obok witraż z przedstawieniem Gorejącej Matki Bożej Buszczeckiej. Więcej o tej realizacji pod linkiem https://barwyszkla.pl/gorejaca-matka-boza-buszczecka/

Mozaika

Mozaika szklana stanowi uzupełnienie naszych artystycznych poszukiwań.

Trwałość materiału jak w klasycznej mozaice, przy niższych kosztach materiału jest interesującą propozycją dla wielu inwestorów.

To my

W chwilach wolnych od pracy, zajęć szkolnych i codziennych obowiązków spędzamy czas w naszej pracowni.

Świat bez naszych Przyjaciół i bez nas byłby szary.

Share