Rod Stewart i Ozzy Osborne przyjadą do Polski w 2011 roku

Rod Stewart i Ozzy Osborne przyjadą do Polski w 2011 roku

Zespół Roxette w lutym da koncert w warszawskiej Sali Kongresowej. W maju na warszawskim Torwarze wystąpi irlandzki piosenkarz i kompozytor Chris de Burgh. Artysta przyjeżdża do Polski w ramach trasy koncertowej Moonfleet. 11 czerwca na toruńskiej Motoarenie odbędzie się koncert Roda Stewarta. Będzie to drugi występ artysty w Polsce. Stewart, Szkot z amerykańskim obywatelstwem, karierę sceniczną rozpoczynał w latach 70., sławę zyskał albumem „Every Picture Tells a Story”. W roku 2006 amerykańskie czasopismo „Hit Parader” zaliczyło piosenkarza do 100 najlepszych wokalistów wszech czasów.

Brytyjski zespół Iron Maiden wystąpi 10 czerwca na warszawskim lotnisku Bemowo. Heavymetalowcy wystąpią w ramach drugiej polskiej edycji Sonisphere Festival.

9 sierpnia w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu wystąpi natomiast brytyjski wokalista Ozzy Osbourne, wieloletni lider heavymetalowej grupy Black Sabbath. W 1980 roku rozpoczął karierę solową, a do 2010 roku nagrał dziesięć albumów studyjnych. W rankingu 100 najlepszych heavymetalowych wokalistów zajął ósme miejsce.

Na 30 lipca organizatorzy Open’er Festival w Gdyni zapowiadają koncert brytyjskiego zespołu alternatywnego Coldplay, który od pierwszego albumu „Parachutes” (2000) podbija muzyczne rynki na całym świecie. (PAP)

olz/ rop/ duk/ kpr/ szf/ api/ jsz/ mtb/ ren/ akn/ abe/ jra/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :