Wojciech Fibak i dom aukcyjnyAbbey House będą promować polską sztukę

Wojciech Fibak i dom aukcyjnyAbbey House będą promować polską sztukę

Jednym z filarów tego porozumienia jest stworzenie programu promocji rodzimej sztuki w Polsce i na rynkach zagranicznych. Pierwsza odsłona tej inicjatywy będzie miała miejsce w Warszawie, gdzie spółka i kolekcjoner wspólnie otworzą Galerię Sztuki. Kolejne tego typu przedsięwzięcia będą miały miejsce w Berlinie, Londynie i Dubaju.

„Abbey House działa na bardzo interesującym i perspektywicznym rynku handlu dziełami sztuki wycenianym obecnie na 300 mln zł. Wizjonerskie podejście spółki do promocji i inwestowania w sztukę połączone z moim doświadczeniem może przyczynić się do trwałego zaistnienia polskich artystów za granicą” – wyjaśnia decyzję o nawiązaniu partnerstwa Wojciech Fibak.

Współpraca domu aukcyjnego i kolekcjonera zaowocuje między innymi budową sieci galerii w Polsce i wkrótce w innych zakątkach świata.

„Planujemy otworzyć wraz z partnerami zagranicznymi 3-4 galerie do końca 2012 roku w tym w Londynie, Berlinie, Dubaju” – zdradza Jakub Kokoszka, Prezes Abbey House.

Porozumienie przyspieszy także udział Abbey House w aukcjach organizowanych wspólnie z najbardziej prestiżowymi domami aukcyjnymi na świecie takimi jak Sotheby’s, Christie’s, Phillip de Purry & Co. Tym samym spółka jeszcze bardziej zbliży się do światowej czołówki – także w kwestii cen uzyskiwanych za sprzedane prace.

„Połączenie doświadczenia polskiego kolekcjonera z naszą ofertą i systemem dystrybucji niewątpliwie umożliwi nam szybki rozwój i udział na wystawach w Tokio, USA, Chinach czy Indiach” – podkreśla Paweł Makowski, współzałożyciel Abbey House.(PAP Life)

jmy/ zig/ mjp/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :