Ukaże się jubileuszowe wydanie płyty „Some Girls” The Rolling Stones z 1978 r.

Ukaże się jubileuszowe wydanie płyty „Some Girls” The Rolling Stones z 1978 r.

W tym roku mija 50 lat od pierwszego koncertu The Rolling Stones. Z tej okazji wytwórnia Universal przygotowuje, kolejne po „Exile On Main Street”, jubileuszowe wydanie jednego z najpopularniejszych albumów grupy. Premiera wydawnictwa planowana jest na 21 listopada. Płyta „Some Girls” zawiera przeboje takie jak „Miss You” czy „Beast Of Burden” i do dziś jest najlepiej sprzedającym się albumem zespołu.

Nagrana w 1978 roku płyta była próbą odnalezienia się zespołu w nowej muzycznej rzeczywistości disco i punk rocka. „Some Girls” to dokument przemian jakie zachodziły w grupie. „Po raz pierwszy czułem się jak w domu” – mówił o pracy nad płytą gitarzysta Ronnie Wood, który wcześniej dołączył do Rolling Stonesów zastępując Micka Taylora. Album powstawał w ciężkich dla dinozaurów rocka czasach, gdy na parkietach królował styl disco, a młodzieżowy bunt wyrażał się punk rockiem. Mick Jagger wraz z zespołem wiedzieli, że nie mogą pozostać obojętni na zmiany.

Dodatkowym aspektem płyty jest jej warstwa graficzna. Okładka autorstwa Petera Corristona przedstawiająca muzyków prowokacyjnie przebranych za kobiety (dokładnie za Marilyn Monroe, Lucille Ball, Judy Garland, Raquel Welsch i Farrah Farcett) wzbudzała równie duże kontrowersje co seksualne aluzje w tekstach Jaggera.

Jubileuszowe wydanie „Some Girls” planowane jest w kilku edycjach: zarówno jako płyta wzbogacona o nieznany dotąd materiał odnaleziony przez producenta Dona Wasa, jak i kolekcjonerską wersję z nieznanymi dotąd fotografii zespołu autorstwa Helmuta Newtona, dodatkową koszulką, płytą DVD i kostką gitarową. (PAP)

pj/ mlu/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :