Kristen Stewart i Robert Pattinson od piątku w polskich kinach

Kristen Stewart i Robert Pattinson od piątku w polskich kinach

„Saga +Zmierzch+: Przed świtem – Część 1” w reż. Billa Condona – thriller z elementami romansu – to pierwsza część finału docenionej przez nastoletnią widownię opowieści o wampirach i wilkołakach powstałej na podstawie książki Stephenie Meyer.

W rolach głównych wystąpili m.in.: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Nikki Reed, Kellan Lutz, Ashley Greene, Jackson Rathbone, Peter Facinelli, Elizabeth Reaser, Dakota Fanning.

Po pięknym ślubie i hucznym weselu, Bella (Kristen Stewart) i Edward (Robert Pattinson) wyjeżdżają na miesiąc miodowy do Rio de Janeiro. W tym gorącym mieście karnawału młodzi mogą wreszcie w pełni cieszyć się sobą i oddawać namiętności. Wkrótce Bella odkrywa, że jest w ciąży, która staje się początkiem pełnych dramatyzmu wydarzeń. Narodziny dziecka wzbudzą niepokój Volturi – przywódców świata wampirów, a także zmuszą Jacoba (Taylor Lautner) do wyboru między przyjaźnią, a miłością. Ostateczną decyzję podejmie także Edward. Podaruje Belli nieśmiertelność, ale czy zdąży na czas i czy uda mu się ocalić to, co kocha najbardziej?

Zdjęcia do „Sagi Zmierzch: Przed świtem. Części 1” rozpoczęto 7 listopada 2010 roku w Rio de Janeiro. Włączając w to prace nad drugą częścią, całość trwała ponad sześć miesięcy. Lokacje znajdowały się w trzech krajach: Brazylii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W „Części drugiej” akcja przenosi się do różnych miejsc na świecie.

Wcześniej na ekrany kin trafiały kolejno: „Zmierzch” (2008, reż. Catherine Hardwicke), „Saga +Zmierzch+: Księżyc w nowiu” (2009, reż. Chris Weitz) i „Saga +Zmierzch+: Zaćmienie” (2010, reż. David Slade).

„Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 1” w polskich kinach od 18 listopada.(PAP Life)

dog/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :