Anna Komorowska na pokazie serialu o pomocy społecznej „Głęboka woda”

Anna Komorowska na pokazie serialu o pomocy społecznej „Głęboka woda”

„Cieszę się z podjęcia tak ważnej problematyki” – podkreśliła Komorowska przed rozpoczęciem projekcji odcinka serialu poświęconego pracy pracowników opieki społecznej. „Mam nadzieję, że serial zwiększy naszą wrażliwość na to, co się dzieje dookoła, na ludzi, którzy są w potrzebie i że dzięki filmowi będziemy wiedzieli ewentualnie, jak im pomagać i do kogo ich kierować” – mówiła we wtorek w Pałacu Prezydenckim.

Jak powiedziała PAP scenarzystka i reżyserka serialu Magdalena Łazarkiewicz, jej pomysł na serial zrealizowano dzięki zwycięstwu w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Według pomysłodawczyni, każdy odcinek serialu, którego bohaterami są pracownicy ośrodka pomocy społecznej, jest poświęcony wybranemu problemowi społecznemu, który starają się rozwiązać pracownicy socjalni. Pomagają oni – jak mówiła Łazarkiewicz – osobom borykającym się ze skutkami powodzi, alkoholizmem, bezrobociem, bezdomnością, chorobą psychiczną, przemocą w rodzinie czy samotną starością.

Jego niedawno mianowany dyrektor, Wiktor Okulicki (w tej roli Marcin Dorociński), aby najlepiej zadbać o interesy swoich podopiecznych, podejmuje niekonwencjonalne działania. Metody szefa wywołują jednak sprzeciw niektórych pracowników.

„On jest postacią enfant terrible w tym środowisku, bo stara się przede wszystkim pomagać ludziom, dlatego sprzeciwia się rozbudowanej biurokracji i próbuje czasami omijać przepisy” – mówiła pomysłodawczyni serialu. Według niej, główny bohater „jest człowiekiem bardzo bezpośrednim, nie jest na pewno typem bohatera, który się zaleca do widzów, jest powściągliwy. Poza tym sam ma skazę na życiorysie, którą jest epizod alkoholowy”.

W role pracowników socjalnych wcielili się także: Katarzyna Maciąg, Marta Klubowicz, Agnieszka Podsiadlik, Piotr Nowak, Rafał Maćkowiak.

W pokazie serialu „Głęboka woda”, który odbył się we wtorek w Pałacu Prezydenckim, udział wzięli, obok małżonki prezydenta, zaproszeni pracownicy opieki społecznej, przedstawiciele organizacji pozarządowych i twórcy serialu „Głęboka woda”.

Serial będzie można oglądać w TVP2 od 4 grudnia.(PAP)

mce/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :