We wtorek koncert Charlotte Gainsbourg w Poznaniu

We wtorek koncert Charlotte Gainsbourg w Poznaniu

27.06. Warszawa (PAP) – Znana brytyjska aktorka i piosenkarka Charlotte Gainsbourg wystąpi we wtorek na koncercie w Poznaniu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie polska premiera nowego filmu z jej udziałem – "Zagubionych w miłości".

Koncert Gainsbourg odbędzie się w Starej Rzeźni przy ul. Garbary – w ramach poznańskiego Festiwalu Malta, który rozpoczął się w piątek.

Organizatorzy Malty przypomnieli, że Charlotte Gainsbourg zakończyła amerykański odcinek trasy koncertowej promującej jej nową płytę – "IRM". Podkreślili, że "występy artystki zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez publiczność, jak i krytykę; podobne sygnały dochodzą po pierwszych europejskich koncertach".

Podczas festiwalu Malta odbędą się dwa specjalne przedpremierowe pokazy filmu "Zagubieni w miłości" z Charlotte Gainsbourg i Romainem Durisem w rolach głównych – we wtorek i w środę w kinie Muza.

Film – który na ekrany kin w całej Polsce trafi 2 lipca – jest produkcją francuską. Wyreżyserował go Patrice Chereau.

"Dzięki doborowej obsadzie aktorskiej udało się stworzyć na ekranie intensywny psychologiczny dramat, opowiadający o tajemniczym, dziwnym i trudnym do zrozumienia labiryncie niespełnionej, egocentrycznej i namiętnej miłości" – zwracają uwagę organizatorzy poznańskich pokazów.

"W tej dziwnej i nieprzewidywalnej grze uczuć i namiętności pojawia się jeszcze jeden bohater – Paryż. Jego atmosfera, uchwycona na ekranie jakby od niechcenia, pozbawiona mieszczańskiego bogactwa i blichtru (…) podkreśla zwyczajny charakter metropolii, ale przede wszystkim – miłosne wypalenie bohaterów i ich zagubienie w pustej i zimnej miejskiej przestrzeni" – dodają.

Festiwalowe pokazy "Zagubionych w miłości" odbędą się dzięki współpracy organizatorów Malty z dystrybutorem filmowym Against Gravity z Warszawy.

Charlotte Gainsbourg urodziła się w 1971 r. w Londynie. Jest córką francuskiego piosenkarza Serge'a Gainsbourga i francuskiej aktorki (o brytyjskim pochodzeniu) Jane Birkin.

W 2009 r. na festiwalu w Cannes Gainsbourg otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki – za kreację w filmie "Antychryst" Larsa von Triera.

W aktorskim dorobku Charlotte Gainsbourg są też m.in. role w filmach "La petite voleuse" (1988, reż. Claude Miller) i "La buche" (1999, Daniele Thompson).

Jako piosenkarka, Gainsbourg nagrała m.in. płytę "Charlotte for Ever" (1986). Piosenki z tego albumu zostały napisane przez jej ojca, Serge'a Gainsbourga.(PAP)

jp/ abe/ jra/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :