W środę spotkanie ministrów kultury Polski i Rosji

W środę spotkanie ministrów kultury Polski i Rosji

25.10. Warszawa (PAP) – Ministrowie kultury Polski i Rosji, Bogdan Zdrojewski i Aleksandr Awdiejew, spotkają się w środę w Moskwie, by rozmawiać o planach utworzenia centrum polsko-rosyjskiego dialogu i porozumienia – poinformował pełnomocnik ministra ds. utworzenia tego centrum, historyk i politolog dr Sławomir Dębski.

Jak tłumaczył Dębski, który będzie uczestnikiem spotkania, na planowane „centrum polsko-rosyjskiego dialogu i porozumienia” miałyby się złożyć dwie placówki: jedna z siedzibą w Polsce, druga z siedzibą w Rosji.

„Każdy z tych ośrodków miałby prowadzić działalność zmierzającą do, ogólnie rzecz ujmując, wzmacniania i poszerzania polsko-rosyjskiego dialogu i porozumienia w zakresie kultury, dziedzictwa narodowego oraz historii, a także sprzyjać lepszemu wzajemnemu poznawaniu krajów – Rosji przez Polaków i Polski przez Rosjan” – powiedział pełnomocnik polskiego ministra kultury.

„Obie placówki prowadziłyby działalność edukacyjną nakierowaną na kształtowanie nowych pokoleń obywateli zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy o obu krajach” – dodał.

W ośrodkach odbywałyby się wykłady i konferencje na temat Polski i Rosji, pod nadzorem placówek byłyby też m.in. przygotowywane publikacje dotyczące z zakresu stosunków polsko-rosyjskich. (PAP)

jp/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :