W sobotę mijają dwa lata od śmierci Michaela Jacksona – króla muzyki pop

W sobotę mijają dwa lata od śmierci Michaela Jacksona – króla muzyki pop

W drugą rocznicę śmierci Michaela Jacksona jego brat, Jermaine odda hołd królowi pop podczas koncertu na ceremonii na International Indian Film Awards w Toronto. Jermaine i Sonu Nigam zaśpiewają największe hity króla popu.

Michael Jackson urodzony 29 sierpnia 1958 rozpoczął karierę muzyczną w rodzinnym zespole „The Jackson 5”.

W trakcie swojej ponad 40-letniej kariery Michael Jackson zdobył 13 nagród Grammy, 26 statuetek American Music Awards, 40 wyróżnień magazynu „Billboard” oraz pobił 13 rekordów Guinnessa.

W 2006 roku ogłoszono, że na całym świecie łącznie sprzedało się 750 mln płyt króla popu.

Nagła śmierć króla popu 25 czerwca 2009 roku zniweczyła plany powrotu legendy na scenę i zaskoczyła opinię publiczną na całym świecie. Globalna histeria po śmierci Jacksona porównywana może być jedynie z emocjami, jakie na świecie wywołało odejście Elvisa Presleya.

7 lipca 2009 roku w Los Angeles odbyły się uroczystości żałobne, które jak podają oficjalne źródła obejrzało 2,3 miliarda ludzi na świecie. 3 września na cmentarzu Forest Lawn odbył się pogrzeb artysty.

Okoliczności śmierci Jacksona pzoostają niewyjaśnione do dziś. Rodzina Jacksona wytoczyła proces jego prywatnemu lekarzowi, doktorowi Conradowi Murrayowi, który opiekował się piosenkarzem w dniu jego śmierci. Murray jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci artysty.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :