Kraków: kilkadziesiąt tysięcyosób bawiło się na Wiankach razem z Wyclef Jeanem

Kraków: kilkadziesiąt tysięcyosób bawiło się na Wiankach razem z Wyclef Jeanem

Krakowskie Wianki to impreza odwołująca się do słowiańskiej tradycji nocy świętojańskiej, czyli przesilenia wiosenno-letniego, pełnej magii, wróżb i wspólnej zabawy.

Scena usytuowana została na brzegu Wisły, która oddzielała artystów od publiczności. „Po raz pierwszy zdarzy mi się występować przed publicznością, która będzie oddzielona ode mnie rzeką. Być może nabędziemy jakiejś mocy mojżeszowej i uda nam się sprawić, aby wody się rozstąpiły. Niestety nie pływam, być może będę musiał ubrać kamizelkę ratunkową” – żartował przed koncertem Wyclef Jean, zapewniając, że 'zapamięta ten koncert do końca życia”.

Przed koncertem gwiazdy wystąpili: SOFA, The Poise Rite, Pablopavo i Marika.

W poprzednich latach na Wiankach występowały takie gwiazdy jak Lenny Kravitz, Jamiroquai i Marillion.

Tegoroczna gwiazda – Wyclef Jean (Nel Ust Wyclef Jean, ur. w 1972 roku na Haiti) to amerykański muzyk, autor tekstów, wokalista, kompozytor, aktor i producent filmowy a także działacz humanitarny, Ambasador Dobrej Woli na Haiti i założyciel fundacji Yele Haiti, zajmującej się pomocą dla Haiti.

Jest jednym z założycieli znanej grupy Fugees; w 1997 r. rozpoczął karierę solową wydając album „The Carnival”, za który otrzymał nominację do nagrody Grammy. Potem wydał jeszcze sześć studyjnych płyt. W ciągu ostatnich dwudziestu lat współpracował m.in. z Bono, Carlosem Santaną, Whitney Houston i Shakirą. (PAP)

hp/ jm/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :