Sara Tavares wystąpi w Szczecinie

Sara Tavares wystąpi w Szczecinie

Sara Tavares gościła na najbardziej prestiżowych scenach i festiwalach na całym świecie. W Polsce była główną gwiazdą majowego Siesta Festival 2011 w Gdańsku.

W grudniu da w Polsce dwa koncerty – oprócz Szczecina wystąpi we Wrocławiu. Szczeciński koncert zaplanowano w siedzibie tamtejszej opery na 20 grudnia. We Wrocławiu artystka wystąpi dwa dni wcześniej.Jej piosenki są liryczne i zmysłowe, intymne, ale jednocześnie brzmią w nich funkowe rytmy rodem z Wysp Zielonego Przylądka i Afryki. Artystka śpiewa po portugalsku, w języku kreolskim z Zielonego Przylądka i w lokalnym ulicznym slangu.

Piosenkarka urodziła się w Lizbonie jako dziecko emigrantów, którzy wyruszyli do Europy w poszukiwaniu pracy. Od dzieciństwa przejawiała wielki talent muzyczny, jako nastolatka założyła pierwszy portugalski chór gospel w Lizbonie, wygrywała konkursy, w tym mając 16 lat, Konkurs Piosenki Telewizji Portugalskiej w 1994 r. Ten konkurs dał jej przepustkę do Festiwalu Eurowizji i szansę na nagranie autorskiej płyty.

W 1999 roku powstał pierwszy album „Mi Ma Bo”. Tavares po początkach w stylu gospel odnalazła się w pomieszaniu wpływów afrykańskich i portugalskich. Album „Mi Ma Bo” zdobył w Portugalii Złotą Płytę i był nominowany do portugalskich nagród Grammy (Globos de Oero) w kategorii najlepszy wykonawca.

Druga płyta artystki, „Balance”, spotkała się już z międzynarodowym uznaniem.

Tavares otrzymała w marcu tego roku podczas wręczenia nagród muzycznych na Wyspach Zielonego Przylądka tytuł najlepszego kobiecego głosu. Konkurowała wówczas m.in. z Lurą i Marią de Barros. (PAP)

epr/ hes/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :