Rzym czeka na reżysera Woody Allena, widzowie na jego nowy rzymski film

Rzym czeka na reżysera Woody Allena, widzowie na jego nowy rzymski film

Wiadomo, że rzymskie „dolce vita” amerykańskiego reżysera rozpocznie się tam, gdzie zostało uwiecznione w słynnym filmie Federico Felliniego, w eleganckiej alei via Veneto. Woody Allen mieszkać będzie w najbardziej reprezentacyjnym hotelu na tej ulicy, Excelsior. Dla jego potrzeb wynajęto także apartament w luksusowej rezydencji Villa La Cupola: 1110 metrów kwadratowych, w tym 200 metrów tarasu.

Amerykański filmowiec spędzi we włoskiej stolicy około dwóch miesięcy, bo tyle będą trwały zdjęcia na rzymskich ulicach i w miasteczku filmowym Cinecitta.

Na podjęcie reżysera, jego rodziny oraz współpracowników przygotowane są najbardziej znane restauracje, a specjalne nadzieje z jego wizytą wiąże lokal w galerii sztuki współczesnej w Palazzo delle Esposizioni. Trwają rozmowy między szefami tamtejszej restauracji a otoczeniem reżysera na temat jego ewentualnego kameralnego koncertu. Przypomina się, że gdy Woody Allen kręcił film w Barcelonie, wystąpił tam z małym recitalem.

Na razie w mediach krążą trzy robocze tytuły rzymskiego filmu reżysera: „The wrong picture”, „Bella ciao” i „Bop Decameron”. Ma on nawiązywać do „Dekamerona” Boccaccia i to, jak ujawniono nieoficjalnie, w najbardziej zwariowany sposób. W filmie zagrają Penelope Cruz, Alec Baldwin, Jess Eisenberg i Ellen Page, a także Włosi: Roberto Benigni, Isabella Ferrari i Riccardo Scamarcio. (PAP Life)

sw/ zig/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :