Rozpoczął się toruński festiwal teatrów lalek Spotkania

Rozpoczął się toruński festiwal teatrów lalek Spotkania

Festiwal, jak co roku, zainaugurował przemarsz aktorów i dzieci w baśniowych strojach, w rytm towarzyszącej im orkiestry, ulicami Starego Miasta do Teatru Baj Pomorski, który jest gospodarzem imprezy. Artyści zapraszali licznie zgromadzonych torunian do odwiedzenia teatru.

Jako pierwsze w konkursowe szranki stanęły Teatr Lalka z Warszawy ze spektaklem dla dzieci „Daszeńka” oraz Białostocki Teatr Lalek z przedstawieniem dla dorosłych „Księżniczka Angina”. Teatr Baj Pomorski poza konkursem zaprezentował „Makbeta”.

Festiwal potrwa tydzień. W konkursie zaprezentowanych zostanie 15 spektakli, przygotowanych przez 13 teatrów, w tym z Białegostoku, Opola, Lublina, Łodzi, Supraśla i Warszawy. Poza konkursem, oprócz dwóch przedstawień gospodarzy festiwalu, wystąpią też studenci wydziałów lalkarskich z Białegostoku i Wrocławia.

W ramach festiwalu odbędą się też Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych, pokazy multimedialne „Akcja – Animacja” i koncerty.

Spektakle konkursowe będą oceniały jury profesjonalne oraz jury dziecięce złożone z uczniów toruńskich szkół. Przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia m.in. za grę, reżyserię, scenografię i muzykę. Werdykt zostanie ogłoszony w piątek. (PAP)

rau/ bk/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :