Rekordowa liczba uczestników karnawału w Wenecji

Rekordowa liczba uczestników karnawału w Wenecji

16.02. Rzym (PAP) – Tegoroczny karnawał w Wenecji był wielkim sukcesem, uczestniczyła w nim rekordowa liczba gości z całego świata – ogłosili w ostatki jego organizatorzy. W ciągu 11 dni odbyło się 340 imprez.

W pierwszy karnawałowy weekend do Wenecji przybyło 150 tysięcy osób, w drugi – ćwierć miliona, a dziesiątki tysięcy ludzi bawiły się w tłusty czwartek – te dane przedstawił dyrektor artystyczny karnawału Marco Balich.

Także w tym roku największa, ale i najambitniejsza zabawa uliczna w Europie odbyła się pod hasłem "Sensation" i była dedykowana wszystkim zmysłom. Dlatego oprócz tradycyjnych koncertów i spektakli odbyły się też imprezy wyjątkowe, takie jak "karnawał w ciemności" czy kursy gotowania. Uczestniczyły w nich tysiące ludzi.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się specjalne laboratoria i pracownie dla dzieci, zorganizowane na terenie weneckiego Biennale.

Na scenach weneckich teatrów i na placach pod gołym niebem wystąpiło 40 grup teatralnych.

"Uporać się z przybyciem w weekend ponad 200 tysięcy ludzi do takiego miasta, jak nasze, które nie ma nawet 100 tysięcy mieszkańców, to niemal kwadratura koła" – przyznał burmistrz Wenecji Massimo Cacciari. Ale – ocenił – wszystko się udało.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :