Sławny jazzman poprowadzi warsztaty muzyczne we Wrocławiu

Sławny jazzman poprowadzi warsztaty muzyczne we Wrocławiu

17.02. Wrocław (PAP) – Sławny amerykański kontrabasista jazzowy Ron Carter poprowadzi w marcu na wrocławskiej Akademii Muzycznej warsztaty. Artysta przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska w ramach prowadzonego przez miasto programu "Visiting Professors".

W ramach warsztatów zaplanowano trzy otwarte spotkania, w trakcie których Carter zaprezentuje techniki gry na kontrabasie jazzowym oraz podstawowe zagadnienia związane ze stylistyką: swing, bossa nova, funk.

Program "Visiting Professors" powstał w 2007 r. z inicjatywy prezydenta Wrocławia oraz rektorów wrocławskich uczelni. Przedsięwzięcie ma umożliwiać wrocławianom spotkanie z wybitnymi przedstawicielami świata nauki i kultury. W 2009 r. w ramach programu zorganizowano 22 wykłady i warsztaty promujące naukę. W tych spotkaniach wzięło udział ok. 1200 osób. We Wrocławiu w ramach programu gościli m.in. dyrektor Instytutu Elektroniki i Informatyki Kwantowej Uniwersytetu w Tokio prof. Yasuhiko Arakawa i była przewodnicząca Bundestagu, prezes Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki prof. Rita Suessmuth.

W 2010 r. w ramach inicjatywy stolicę Dolnego Śląska odwiedzi ok. 20 znanych przedstawicieli nauki i osób związanych z kulturą. Poprowadzą oni wykłady i warsztaty na niemal wszystkich większych wrocławskich uczelniach.

Ron Carter urodził się w 1937 r. w Ferndale w USA. Muzyk uważany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych kontrabasistów. W latach 60. grał m.in. z kwintetem Milesa Davisa. Współpracował z takimi sławami jazz jak: Herbie Hancock czy Wayne Shorter. (PAP)

pdo/ ls/ jra/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :