Primabalerina Maja Plisiecka obchodziła 85-lecie w Paryżu

Primabalerina Maja Plisiecka obchodziła 85-lecie w Paryżu

08.12. Paryż (PAP) – Legendarna primabalerina Maja Plisiecka świętowała swoje 85. urodziny w Paryżu, gdzie w teatrze na Polach Elizejskich odbył się koncert galowy na jej cześć w wykonaniu gwiazd baletu rosyjskiego i francuskiego – podały we wtorek rosyjskie media.

Do Paryża przyjechali soliści najsłynniejszych teatrów Rosji: moskiewskiego Bolszoj i petersburskiego Maryjskiego. Na jubileuszowym koncercie, który odbył się w poniedziałek, tańczyli też soliści Opery Paryskiej, którzy wybrali na ten wieczór „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego.

W balecie tym Maja Plisiecka święciła triumfy w podwójnej partii Odetty-Odylii.

Chociaż, jak pisze agencja RIA Nowosti, primadonna przyjechała do teatru na pół godziny przed początkiem koncertu, nie spieszyła się pokazać publiczności. Dopiero po pokazie filmu dokumentalnego o jej pracy artystycznej widzowie na sali ujrzeli artystkę, która zajęła miejsce w loży. Mimo że światło było wyłączone, bohaterkę wieczoru rozpoznano i nagrodzono owacją.

W loży na primabalerinę czekał jej wieloletni przyjaciel, francuski projektant mody Pierre Cardin.

„Zawsze jestem szczęśliwy, gdy mogę się spotkać z Mają, z którą przyjaźnimy się już od 40 lat” – powiedział Cardin. Nazwał Plisiecką „największą tancerką wieku”.(PAP)

mmp/ mc/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :