Pierwsze damy Polski i Rosji zwiedziły Muzem Fryderyka Chopina

Pierwsze damy Polski i Rosji zwiedziły Muzem Fryderyka Chopina

06.12. Warszawa (PAP) – Pierwsze damy Polski i Rosji Anna Komorowska oraz Swietłana Miedwiediewa zwiedziły Muzeum Fryderyka Chopina.

Swietłana Miedwiediewa składa wraz z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewiem oficjalną wizytę w Warszawie.

P.o. dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Waldemar Dąbrowski, który oprowadzał obie panie po muzeum, powiedział PAP, że pytały one zarówno o życie wybitnego kompozytora, jak i nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosowane w muzeum.

Jak mówił, obie pierwsze damy zwróciły uwagę na średniowieczny klimat piwnic oraz zabytkowe wnętrza barokowego budynku Zamku Ostrogskich, w którym mieści się Muzeum.

Po zakończeniu zwiedzania, panie prezydentowe otrzymały upominki, m.in. płytę z muzyką Chopina oraz książkę przedstawiającą znaczenie Chopina dla wielkich kompozytorów rosyjskich. Otrzymały także flakonik z patyczkami o zapachu fiołkowym, który był ulubionym zapachem Chopina.

Swietłana Miedwiediewa powiedziała dziennikarzom, że cieszy z przyjazdu do Polski. W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem życzyła wszystkim Polakom Wesołych Świąt.

Muzeum Chopina zostało otwarte 1 marca tego roku, w 200. rocznicę urodzin Chopina. Można w nim zobaczyć jak mieszkał Chopin, posłuchać jego utworów, poczuć zapach jego ulubionych kwiatów, a także poznać kompozytora m.in. z perspektywy jego twórczości, życia osobistego lub poprzez historię kobiet jego życia.

Dzięki multimedialnym salom wystawienniczym każdy zwiedzający może sam i według własnego uznania przechodzić przez kolejne etapy życia Fryderyka Chopina.(PAP)

joko/ par/ jbr/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :