Paul Anka w Warszawie – po niemal 50 latach spełnia obietnicę

Paul Anka w Warszawie – po niemal 50 latach spełnia obietnicę

Jak przyznał, mimo że w lipcu skończył 70 lat, nadal sporo występuje i czuje się bardzo młodo.

Paul Anka odwiedził Polskę u szczytu swojej popularności, w 1963 roku. Był wtedy jedną z największych światowych gwiazd, jego hity zajmowały najwyższe miejsca na listach przebojów, ale w stolicy nie zaśpiewał wówczas żadnej piosenki. Tuż przed koncertem dowiedział się o śmierci prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. Ze łzami w oczach obwieścił, że nie jest w stanie wydobyć z siebie głosu. Obiecał, że wróci do Polski.

„Jest mi przykro, że dopiero teraz spełniam swą obietnicę. Przepraszam za to długie oczekiwanie, dużo się działo w moim życiu. Byłem bardzo zajęty mnóstwem spraw w Las Vegas i niewiele miałem występów w Europie. Organizacja takiego tournee nie należała wtedy do łatwego przedsięwzięcia. Były to też duże koszty” – powiedział PAP zdobywca setek nagród, zaliczony do grona najwybitniejszych artystów wszech czasów.

Przygodę z muzyką rozpoczął od śpiewania w chórze w jednym z kościołów w Ottawie, stolicy Kanady, gdzie się urodził 30 lipca 1941 roku. Chodził również na każdy koncert w mieście, podpatrywał zachowania artystów na scenie, zachwycał się każdym gatunkiem muzyki.

„Do mojego śpiewania w kościele przyczyniła się w dużym stopniu rodzina, ale także mój pierwszy nauczyciel muzyki, który był dyrygentem chóru. To był ważny etap w moim życiu; potwierdził, że wybrałem właściwą drogę” – przyznał Paul Anka.

Podkreślił też, że śpiewanie nadal sprawia mu wielką radość, taką samą, jak w dzieciństwie. Dalej nagrywa albumy i sporo koncertuje. Tegoroczne europejskie tournee rozpoczął 1 listopada w Brukseli. Potem był Wiedeń, Sofia, Bazylea, Salzburg, Helsinki, Paryż, Tel Awiw. Prowadzi zdrowy styl życia i emanuje ze sceny wielką energią.

„Zdrowie jest najważniejsze i trzeba o nie dbać. To, jak się czujesz dzisiaj, jest odzwierciedleniem tego, jak żyłeś wczoraj. Ja nie palę, nie piję mocnych trunków, nie jem byle czego, trzymam się z dala od złych ludzi. Ćwiczę na siłowni, pływam, maszeruję i biegam. Lubię czytać, podróżować” – zaznaczył Paul Anka.

W środę w Sali Kongresowej zaśpiewa swoje największe przeboje, m.in. „Diana”, „Put Your Head on My Shoulder”, „You’re Having My Baby”, „The Times of Your Life”. Podczas długiej kariery nagrał ponad 500 piosenek, a jego albumy rozeszły się w nakładzie ponad 80 mln egzemplarzy. (PAP)

kali/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :