Olsztyn: gratka dla młodych teatromanów – lekcja za kulisami

Olsztyn: gratka dla młodych teatromanów – lekcja za kulisami

Lekcje teatralne będą się odbywały 2 i 3 lutego tj. w drugim tygodniu trwających właśnie na Warmii i Mazurach ferii. Udział w nich jest darmowy a zapisy przyjmuje kasa teatru.

„W ramach lekcji teatralnej dzieci będą mogły zapoznać się z różnymi typami lalek, od pacynki po marionetkę, odwiedzą pracownię plastyczną, porozmawiają z dźwiękowcami i oświetleniowcami sceny, a także aktorami” – poinformowała PAP kierownik literacki i biura obsługi widowni w olsztyńskim teatrze lalek Małgorzata Pietrzak. Dodała, że z dotychczasowych doświadczeń ze spotkań z młodymi widzami wynika, że największą atrakcją jest dla dzieci budka suflera. „Na pewno nie da się uniknąć opowieści o niej i oglądania jej z każdej strony” – przyznała Pietrzak.

Teatralni oświetleniowcy i dźwiękowcy podczas lekcji często w poprzednich latach byli proszeni o „wywołanie burzy”, czy wichury. „W tym roku też będą na to gotowi” – zapewniła Pietrzak.

W ramach lekcji teatralnej, która skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym młodzi widzowie dowiedzą się też czym się różni teatr lalek od teatru dramatycznego. (PAP)

jwo/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :