Lokomotywa ruszyła

Lokomotywa ruszyła

Długo kazali czekać na swój nowy materiał, ale w końcu jest. Po swoim debiucie w 2007 roku zatytułowanym „11“ Power of Trinity serwuje nam drugi energetyczny album „Loccomotiv“. Wszyscy fani zespołu mogą być spokojni – to ciągle to samo Power of Trinity, ale w dojrzalszym wydaniu. Płyta dostępna jest w sklepach od listopada.

Power of Trinity łączy rockowy zadzior z kołyszącą pulsacją reggae. Ich charakterystyczny styl szybko zyskał sobie zwolenników zarówno wśród publiczności jak i krytyków. Ci drudzy podkreślają m.in. fajnie brzmiące gitary i świetny wokal. Zespół pojawił się na wielu festiwalach, m.in. Union of Rock Węgorzewo, Camerimage, Ostróda Reggae Festiwal, Hunter Fest, Beer Fest Belgrad czy Eska Rock Tour. Utwór „Heaven”, z pierwszej płyty zespołu, zdobył nominację w kategorii piosenka roku magazynu „Free Colours”. Jeszcze przed premierą debiutanckiego krążka, grupa uczestniczyła w pierwszej trasie ESKA ROCK TOUR 2006 u boku zespołów Hey i Happysad. Power of Trinity wygrało również konkurs Młode Wilki na najlepszy młody polski zespół, organizowany przez warszawski klub Stodoła. Rok 2009 to wspólna wiosenna trasa z zespołem L.Stadt oraz koncert transmitowany przez PR3 w ramach imprezy „Adrenalina 2009”. Muzycy zespołu mają za sobą współpracę z takimi zespołami jak: Moskwa, Hedone, Closterkeller, czy formacją Sonic Trip.
Do niedawna Power of Trinity było związane z wytwórnią S.P. Records (m.in.: Kult, Kaliber 44, Happysad, Pidżama Porno, Strachy na Lachy), jednak ich najnowszy album ukazał się pod szyldem MJM Music PL.
Zespół tworzą: Jakub Koźba (wokal), Łukasz Cyprys (gitara), Krzysiek Grudziński (bas), Grzesiek Graczyk (perkusja).
W ciągu ostatnich czterech lat zespół nie próżnował. W przerwach między nagrywaniem nowego albumu a koncertami, muzycy udzielali się również w innych składach. Kuba Koźba występował jako wokalista projektu Zbigniewa Hołdysa – „Kosmos", a basista Krzysiek Grudziński towarzyszył legendarnej, punkowej Moskwie.
Płytę „Loccomotiv“ promuje singiel „Chodź ze mną“. Niebawem do tego utworu ma ukazać się teledysk. Reżyserem obrazu do singla promującego album będzie Antek Nykowski, jeden z najlepszych twórców klipów młodego pokolenia odpowiedzialny min. za teledyski takich artystów jak Dick4Dick, LOV czy Happysad.
„Loccomotiv“ to 12 utworów łączących ostre rockowe brzmienia gitar, dub, wpadające w ucho melodie oraz ciekawe teksty. Ten album to swego rodzaju zbiór obserwacji i spostrzeżeń. Znajdziemy tu zarówno tematy błahe jak i te całkiem poważne.
Każda piosenka to wagonik, oddzielny przedział pociągu, którym jedziemy i osobna historia. Zmieniamy przedziały i wagoniki, a tam w każdym ktoś opowiada inną historię – mówi o płycie Jakub Koźba, wokalista i autor tekstów.   
„Loccomotiv“ to przede wszystkim rockowy pazur, choć skrobiący lekko korzeń reggae. Na płycie pojawił się też trójmiejski producent dubstepu – Faz, znany ze współpracy m.in. z Dreadsquadem.
Na „Loccomotiv“ znalazła się również zarejstrowana w lutym 2010 roku piosenka „Where Is My Mind” legendarnej, amerykanskiej formacji Pixies.

Michał Wróblewski

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :