Ogłoszono konkurs na dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Ogłoszono konkurs na dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Kandydaci na to stanowisko – jak zapisano w regulaminie konkursu udostępnionym na stronie ministerstwa kultury – powinni posiadać wyższe wykształcenie, najlepiej humanistyczne, artystyczne lub ekonomiczne.

Wymagana jest znajomość języka angielskiego, preferowana – dodatkowa znajomość języka francuskiego.

Kandydat powinien też posiadać co najmniej trzyletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych – najlepiej w instytucjach kultury o profilu muzycznym.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski mówił PAP na początku stycznia, że w komisji konkursowej znajdzie się po minimum jednym reprezentancie środowisk artystycznych i stowarzyszeń. „Będę też miał swoich reprezentantów z resortu” – poinformował.

Jego zdaniem idealny kandydat na stanowisko szefa instytutu powinien być bardzo sprawnym administratorem zarządzającym dziedzictwem Fryderyka Chopina oraz dobrym organizatorem festiwali chopinowskich i konkursu chopinowskiego.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, powołany do życia w 2001 roku decyzją polskiego parlamentu, zajmuje się m.in. badaniami naukowymi oraz popularyzacją wiedzy o Fryderyku Chopinie i jego muzyce, organizowaniem koncertów i konkursów, współdziała z instytucjami i organizacjami Chopinowskimi na całym świecie. (PAP)

agz/ mhr/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :