Polskie mięso

Polskie mięso

Zespół Muńka Staszczyka przygotował dla swoich fanów nie lada gratkę. Pod koniec października ukazał się płytowy box “T.Lovestory” zawierający całą dyskografię grupy – od “Miejscowych Live” aż po “I Hate Rock’n’Roll”. W ramach promocji zestawu zespół odbył trasę „Polskie mięso tour 2011”.

Poza ścisłą dyskografią grupy (14 albumów) do box’u dołączono dwie bonusowe płyty. Pierwsza z nich – „Polskie mięso”, zawiera trzy nowe utwory nagrane przez T.Love w różnych studiach wiosną tego roku. Ponad to na krążku znalazło się 13 niepublikowanych nagrań z lat 1999-2009. Są to piosenki, które nie weszły na studyjne płyty grupy, demówki oraz nagrania koncertowe.
Druga płyta to „T.Lovevideo”, czyli dvd zawierające wszystkie teledyski zespołu wliczając w to najnowszy obraz do singla „Polskie mięso”. Klip zrealizowany został przez Xawerego Żuławskiego. Zdjęcia do teledysku odbyły się w sierpniu w Warszawie, m.in. na „patelni” przy stacji metra Centrum oraz na terenie Stadionu Narodowego. Sceny aresztowania przewidziane scenariuszem okazały się na tyle wiarygodne, że większość mediów podała informacje o zatrzymaniu przez policję członków zespołu T.Love. Niezamierzony efekt okazał się być świetnym chwytem marketingowym.
Sam utwór odnosi się w ironiczny sposób do wiadomości z pierwszych stron gazet i telewizyjnych informacji dotyczących atmosfery przed wyborami parlamentarnymi.

Michał Wróblewski

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :