Minister kultury Bogdan Zdrojewski wśród laureatów Nagród Lewiatana

Minister kultury Bogdan Zdrojewski wśród laureatów Nagród Lewiatana

O przyznaniu nagród poinformowało PAP w czwartek Centrum Informacyjne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski został uhonorowany Nagrodą im. Władysława Grabskiego dla osobistości życia publicznego, która w sposób decydujący przyczyniła się do rozwoju przedsiębiorczości. Kapituła nagrody doceniła szczególnie postawę Zdrojewskiego jako ministra kultury. Jak uzasadniono – działania Zdrojewskiego „wykazują nie tylko wrażliwość na potrzeby polskiej kultury, ale również potrzeb biznesu oraz zdolność budowania współpracy obu obszarów”.

Krystyna Janda otrzymała nagrodę specjalną. Artystkę doceniono za „wizję, by teatr mógł być niezależny, także finansowo; odwagę i upór w realizowaniu swojej wizji oraz zaangażowanie w rozwój polskiej kultury; dawanie dowodu, że postawa proprzedsięborcza jest kluczem do sukcesu”.

Nagrodę specjalną otrzymał również Aleksander Smolar, którego uhonorowano „za wkład w rozwój polskiej demokracji i społeczeństwa obywatelskiego, wielki dorobek intelektualny i niezależność w formułowaniu sądów oraz nieustanne dowodzenie, że warto być wiernym prawdzie i warto o nią walczyć”.

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego „dla wyróżniającego się przedsiębiorcy, osoby nadającej styl polskiej przedsiębiorczości, kontynuując jej najlepsze tradycje” otrzymał Jerzy Starak, twórca firmy Polpharma.

Nagrody zostaną wręczone 18 maja 2011 roku podczas gali Nagród Lewiatana w Filharmonii Narodowej.(PAP)

agz/ mlu/ jbr/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :