Łódź: John Malkovich wystąpi na deskach teatru im. Stefana Jaracza

Łódź: John Malkovich wystąpi na deskach teatru im. Stefana Jaracza

O spektaklu i występie Malkovicha w Łodzi poinformował w czwartek na konferencji prasowej dyrektor „Jaracza” Wojciech Nowicki.

Jak powiedział, w Łodzi odbędzie się jedyne w Polsce otwarte dla widzów przedstawienie. Spektakl zostanie również zaprezentowany w Warszawie, ale na zamkniętym pokazie zorganizowanym z okazji dwudziestolecia jednej z wiodących na świecie firm świadczących profesjonalne usługi doradcze.

Nowicki zwrócił uwagę, że prezentacje spektaklu w Polsce są częścią światowego tournee tego zespołu, który zagra jeszcze m.in. w Pradze, Londynie, Wiedniu, St. Petersburgu, Nowym Jorku, Rio de Janeiro.

Łódzkie przedstawienie zagrane zostanie 4 czerwca na Dużej Scenie teatru i będzie elementem uroczystego zakończenia sezonu artystycznego w województwie łódzkim. Koszt spektaklu oszacowano na 500 tys. zł. Pieniądze pochodzić mają przede wszystkim z kasy samorządu województwa łódzkiego a także samorządu miejskiego i teatru.

Obecny na konferencji marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień dodał, iż prowadzone są starania, aby przedstawienie było bezpośrednio transmitowane do filharmonii łódzkiej, gdzie będzie je można zobaczyć na wielkim ekranie.

„The Infernal Comedy – Wyznania seryjnego mordercy” jest spektaklem rozpisanym na barokową orkiestrę, dwie sopranistki i jednego aktora. Jego fabuła oparta jest na historii Jacka Unterwegera, mordercy, który został okrzyknięty więziennym poetą. Był uznanym pisarzem, dziennikarzem i kobieciarzem. Gdziekolwiek się zatrzymywał był podejrzewany o zabójstwo prostytutek. Został aresztowany, oskarżony i skazany za popełnienie jedenastu morderstw, popełnił samobójstwo.

Przedstawienie wyreżyserował Michael Sturminger. Oprócz Malkovicha występują Bernarda Bobro ze Słowenii oraz Polka – Aleksandra Zamojska.

Bilety na łódzki spektakl można kupować od czwartku i są w cenie 200 i 250 zł.

58-letni John Malkovich ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych. Zagrał m.in. w filmach „Niebezpieczne związki”, „Król Olch” i „Pola śmierci”, „Szklana menażeria”, „Na linii ognia”. Był dwukrotnie nominowany do Oscara – za kreacje w filmach „Na linii ognia” Wolfganga Petersena (1994) oraz „Miejsca w sercu” Roberta Bentona (1985). Jest też reżyserem i producentem. (PAP)

jaw/ mlu/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :