Angielska wokalistka soulowa Amy Winehouse wystąpi 30 lipcaw Bydgoszczy

Angielska wokalistka soulowa Amy Winehouse wystąpi 30 lipcaw Bydgoszczy

Amy Winehouse będzie największą, spośród dziesięciu zapowiadanych uczestników Art Pop Festivalu. Większość artystów, których nazwiska są na razie utrzymywane przez organizatorów w tajemnicy, pochodzić będzie z zagranicy.

„Odejście od Smooth Festivalu na rzecz Art Pop Festivalu jest poszerzeniem formuły tej imprezy muzycznej. Chcemy, by stała się ona jednym z największych tego typu przedsięwzięć w kraju, trafiającym do większego niż dotychczas kręgu miłośników dobrej muzyki – także dobrego popu” – powiedziała w środę Ewelina Krysiak z agencji organizującej festiwal.

Amy Winehouse wystąpi 30 lipca na Polanie Różopole, w sercu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w podbydgoskim Myślęcinku, dokąd festiwal przeniesiono z Wyspy Młyńskiej.

Artystka debiutowała w 2003 roku płytą „Frank”. Inspiracją większości utworów był stary jazz i soul. Za ten krążek Amy Winehouse otrzymała nominację do Brit Awards w kategorii „Najlepsza solowa artystka”, a także dwukrotnie pretendowała do Mercury Music Prize 2004.

Pod koniec 2006 roku ukazała się jej druga i na razie ostatnia w dyskografii płyta „Back to Black”. Największym przebojem płyty był utwór „Rehab” („Odwyk”), a artystka kolejny raz otrzymała nominację do Brit Awards (najlepszy album i najlepsza solowa artystka), dostała też pięć statuetek Grammy.

W przeciwieństwie do organizowanego w poprzednich latach Smooth Festivalu, organizatorzy zrezygnowali z transmitowania występów w telewizji. (PAP)

olz/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :