Koreanka Soyoung Yoon wygrałaKonkurs im. Henryka Wieniawskiego

Koreanka Soyoung Yoon wygrałaKonkurs im. Henryka Wieniawskiego

Soyoung Yoon w nagrodę dostała 30 tys. euro i Złoty Medal Towarzystwa im. Henryka Wieniawskiego. Drugą nagrodę zdobyła Japonka Miki Kobayashi (20 tys. euro i srebrny medal), a trzecią Niemiec Stefan Tarara (12 tys. euro i medal brązowy).

Trzy wyróżnienia po 5 tys. euro zdobyli: Aylen Pritchin (Rosja), Erzhan Kulibaev (Kazachstan) i Arata Yumi (Japonia).

„Dziękuję z całego serca jurorom za koncentrację przez cały czas konkursu i sprawiedliwy werdykt. Muzyka to nie sport, jak piłka nożna, w którym strzelamy bramki. Każdy ma prawo do swojej opinii, mimo, że możemy się z nim nie zgadzać. Wszyscy finaliści – jesteście wspaniałymi muzykami, ale nie tylko wspaniałymi wykonawcami, jesteście także wielkimi osobowościami” – powiedział po ogłoszeniu wyniku przewodniczący Jury Maxim Vengerov.

W finałowym IV etapie konkursu wystąpiło sześciu skrzypków, każdy z nich zagrał z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Poznańskiej po dwa koncerty.

Zwyciężczyni zagrała podczas swojego finałowego występu I Koncert skrzypcowy fis-moll op. 14 Henryka Wieniawskiego oraz Koncert skrzypcowy d-moll op. 47 Jeana Sibeliusa.

„To dla mnie najważniejsza nagroda w życiu. Podczas konkursu nigdy nie wiesz, że wygrasz, bo jest to zależne od wielu czynników. Kiedy usłyszałam o sukcesie zaczęłam się wewnętrznie trząść. Ostatni raz triumfowałam w konkursie w 2006 roku. To wspaniałe uczucie” – powiedziała PAP po ogłoszeniu wyników Soyoung Yoon. (PAP)

kpr/ sto/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :