Joanna Szczepkowska prezesem Związku Artystów Scen Polskich

Joanna Szczepkowska prezesem Związku Artystów Scen Polskich

02.04. Warszawa (PAP) – Aktorka Joanna Szczepkowska została prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Wybory nowego szefa Związku odbyły się w piątek, drugiego dnia 50. Walnego Zjazdu Delegatów ZASP.

"Sztuka jest pracą" – powiedziała po ogłoszeniu wyników wyborów Szczepkowska, dodając, że pracownicy sztuki powinni mieć takie same przywileje jak wszyscy inni pracownicy.

"Naszym przywilejem jest opór – opór, którego dotąd nie znaliśmy. (…) Ale najważniejsze jest to, że jesteśmy pracownikami sztuki" – mówiła nowa prezes ZASP.

Aktorka uzyskała w wyborach 83 głosy pokonując dwóch kontrkandydatów: Annę Majcher, która zdobyła 14 głosów i Janusza Leśniewskiego (2 głosy).

Przed rozpoczęciem wyborów Szczepkowska mówiła, że jednym z najważniejszych zadań jej prezesury – jeśli zostanie wybrana – będzie jak najszybsze doprowadzenie do wstrzymania prac nad projektem nowelizacji ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Założenia przedstawił w czwartek, pierwszego dnia zjazdu, wiceminister kultury Piotr Żuchowski. Delegaci ZASP uznali, że nie znają dobrze projektu i mają doń wiele uwag i własnych propozycji. (PAP)

agz/ abe/ mhr/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :