Joanna Szczepkowska: m.in. nie zaprosili na walny zjazd, zrywam z ZASP-em

Joanna Szczepkowska: m.in. nie zaprosili na walny zjazd, zrywam z ZASP-em

„Uważam za skandal, że nie zaproszono mnie na zjazd. Uniemożliwiono mi konfrontację ze sprawozdaniem z działalności związku, które chce ogłosić zarząd. Nie zaproszono mnie jako prezesa związku, który działał w roku organizacji zjazdu na sam zjazd. Zablokowano mi możliwość jakichkolwiek wypowiedzi. To precedens w historii działań związku” – powiedziała PAP aktorka.

W rozmowie z PAP Szczepkowska podała również inny powód swej rezygnacji z członkostwa w związku. „Bardzo drastyczna i dyskusyjna jest kwestia przyznania sobie diet przez zarząd. Zrezygnowałam z członkostwa w związku także ze względu na tę sprawę. Zamknięcie mi ust w tak szokujący sposób sprawia, że nie chcę mieć już do czynienia ze związkiem i jest to moje ostatnie słowo” – zakończyła Szczepkowska.

W kwietniu 2010 r. Szczepkowska została wybrana na prezesa ZASP. W grudniu zrezygnowała z tego stanowiska, argumentując, że nie podejmuje się firmować dłużej swoim nazwiskiem „istniejącego stanu rzeczy” w ZASP.

W styczniu br. podczas Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Delegatów ZASP nowym prezesem ZASP został Olgierd Łukaszewicz.

Łukaszewicz powiedział w czwartek PAP, że czerwcowy zjazd nie jest zjazdem sprawozdawczo-wyborczym, na który tradycyjnie zapraszani są honorowi goście, również – byli prezesi. „Jest to zwykły zjazd sprawozdawczy” – zauważył prezes ZASP, dodając, że w tym przypadku nikomu zaproszenia nie są wysyłane. (PAP)

maz/ agz/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :