Malkovich okradziony w Pradze; opóźniony przyjazd do Polski

Malkovich okradziony w Pradze; opóźniony przyjazd do Polski

„Pan John Malkovich został wczoraj okradziony, łącznie z dokumentami i wszystkimi rzeczami osobistymi. Dzisiaj musiała nastąpić procedura wyrabiania nowych dokumentów. W związku z tym, John Malkovich przyleci do Warszawy nie tak jak planowano o 10.50, a o 15.45” – poinformowała PAP Jolanta Kolano, rzecznik prasowy łódzkiego kina Charlie, które podczas jego piątkowej wizyty uhonoruje Malkovicha nagrodą „Złotego Glana”.

W pierwotnych planach ceniony aktor, reżyser i producent o godzinie 17. miał spotkać się ze studentami łódzkiej filmówki. Ponieważ jednak przyleci do Polski w późniejszych godzinach, spotka się ze studentami o godzinie 19.30 w łódzkim kinie Bałtyk podczas otwartego spotkania z fanami. Wtedy też aktor odbierze statuetkę „Złotego Glana” przyznawaną przez kino Charlie wybitnym twórcom sztuki filmowej. Po części oficjalnej zgromadzeni obejrzą film „Tancerz”, który jest debiutem reżyserskim Malkovicha.

W sobotę aktora będzie można zobaczyć na żywo w Teatrze Jaracza w spektaklu wyreżyserowanym przez Michaela Sturmingera „The Infernal Comedy” („Wyznania seryjnego mężczyzny”).

„The Infernal Comedy” jest spektaklem rozpisanym na barokową orkiestrę, dwie sopranistki i jednego aktora. Jego fabuła oparta jest na historii Jacka Unterwegera, mordercy, który został okrzyknięty więziennym poetą. Był uznanym pisarzem, dziennikarzem i kobieciarzem. Gdziekolwiek się zatrzymywał był podejrzewany o zabójstwo prostytutek. Został aresztowany, oskarżony i skazany za popełnienie jedenastu morderstw. Sam popełnił samobójstwo. Przedstawienie wyreżyserował Michael Sturminger. Oprócz Malkovicha występują Bernarda Bobro ze Słowenii oraz Polka – Aleksandra Zamojska.

W niedzielę spektakl zostanie zaprezentowany w Warszawie, ale na zamkniętym pokazie zorganizowanym z okazji dwudziestolecia jednej z wiodących na świecie firm świadczących profesjonalne usługi doradcze.

Prezentacje spektaklu w Polsce są częścią światowego tournee tego zespołu, który zagra jeszcze w Pradze, Londynie, Wiedniu, St. Petersburgu, Nowym Jorku, Rio de Janeiro.(PAP)

azu/ ls/ woj/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :