IX Warszawskie Targi Sztuki

IX Warszawskie Targi Sztuki

Ponad 60 wystawców z całej Polski, cenne dzieła artystów polskich na wystawie „Tylko tu…” oraz spotkania poświęcone sztuce – to wszystko czeka na gości IX Warszawskich Targów Sztuki, które będą czynne dla zwiedzających w weekend 3–4 grudnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

„To już dziewiąte Warszawskie Targi Sztuki, po raz trzeci organizowane w Arkadach Kubickiego. Wystawcy, którzy przyjechali tu z całej Polski, reprezentują różne dziedziny sztuki, zarówno dawnej, jak i współczesnej. Takie targi są organizowane w większości dużych światowych miast i myślę, że Warszawa też zasługuje na taką imprezę. Liczymy na to, że z roku na rok zainteresowanie sztuką będzie rosło. Chcemy podczas tych targów zaprezentować państwu wystawę obrazów najdrożej sprzedawanych na polskim i światowym rynku artystów polskich. Przedmioty te są nie tylko cenne finansowo, ale mają także wysoką wartość artystyczną” – powiedział na piątkowej konferencji prasowej Piotr Lengiewicz, prezes spółki Rempex, organizatora Targów.

Na wystawie „Tylko tu…” znalazł się m.in. obraz Romana Opałki „Detal 5 118 482-5 137 747, 1965/1-?” z kolekcji Atlas Sztuki, który w 2010 roku nieznany nabywca kupił na aukcji w Sotheby’s w Londynie płacąc ponad 713 tys. funtów, czyli prawie 3,3 mln złotych. W ramach wystawy będzie można także obejrzeć i kupić m.in. obrazy: „Omikron” z cyklu „Alfabet grecki” Romana Opałki, „W atelier” Olgi Boznańskiej, „Noc św. Andrzeja – Wróżbita” Henryka Siemiradzkiego i „Portret aktora – studium” Maurycego Gottlieba. Prezentowane są także dzieła: „Poeta z Muzą” – prawa kwatera tryptyku „Poeta i Ojczyzna” Jacka Malczewskiego, „Pejzaż zimowy ze świerkami” Stanisława Ignacego Witkiewicza, „Obraz XCII” Stefana Gierowskiego i „Stefana” Jerzego Nowosielskiego.

Jak podkreślają organizatorzy, targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z profesjonalistami – antykwariuszami i marszandami – pozwalającym na wymianę doświadczeń, a także korzystne inwestycje. Podczas Warszawskich Targów Sztuki będzie można dowiedzieć się więcej na temat wybranych zagadnień dotyczących rynku sztuki.(PAP Life)

akn/ hes/ tom/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :