Brytyjski zespół Portishead zagra w lipcu w Poznaniu

Brytyjski zespół Portishead zagra w lipcu w Poznaniu

Brytyjska grupa została założona w 1991 r. w Bristolu przez multiinstrumentalistę Geoffa Barrowa i wokalistkę Beth Gibbons. Zespół uznawany jest obok Massive Attack i Tricky za twórcę stylu trip-hop.

Zespół zadebiutował w 1994 r. albumem „Dummy”, który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność i zdobył rok później prestiżową Mercury Music Prize. Kolejne płyty – „Portishead” (1997) i „Third” (2008) – utwierdziły pozycję zespołu jako jednej z najciekawszych grup brytyjskiej sceny muzycznej.

„Obecnie Portishead pracuje nad swoją czwartą płytą – jest więc szansa na to, że na koncercie w Poznaniu po raz pierwszy usłyszymy również nowe utwory zespołu. Niewątpliwie będzie to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w nadchodzącym roku” – powiedziała w piątek PAP zastępca dyrektora Fundacji Malta, organizatora festiwalu Karina Adamska.

Brytyjczycy zagrają w Poznaniu 7 lipca na placu między halami Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniej podczas koncertów festiwalowych występowali tam Sinead O`Connor i Jane’s Addiction.

Teatralny „maltafestival poznań 2011” rozpocznie się 2, a zakończy 9 lipca 2011 roku.(PAP)

kpr/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :