Amerykański kompozytor Steve Reich będzie gościem 9. Festiwalu Sacrum Profanum

Amerykański kompozytor Steve Reich będzie gościem 9. Festiwalu Sacrum Profanum

„Steve Reich z żoną Beryl Korot spędzi w Krakowie ponad tydzień i będzie można go spotkać na festiwalowych koncertach” – powiedziała PAP Aleksandra Nalepa z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

11 września o godz. 19.30 w hali ocynowni ArcelorMittal na scenie obok Steve’a Reicha pojawi się zespół Ensemble Modern oraz uważany za jednego z czołowych światowych gitarzystów – Jonny Greenwood, związany z zespołem Radiohead.

Koncert będzie miał charakter rocznicowy. Rozpocznie go utwór Reicha „Daniel Variations” – dedykowany amerykańskiemu dziennikarzowi i skrzypkowi Danielowi Pearl’owi, który zginął w 2003 r. w Pakistanie, uprowadzony przez terrorystów muzułmańskich i zamordowany przez Chaleda Szejka Mohammeda.

Kompozytor będzie w drugiej części wieczoru towarzyszył zespołowi Ensemble Modern jako pianista. Koncert inauguracyjny festiwalu będzie transmitowany przez Polskie Radio.

9. Festiwal Sacrum Profanum, podczas którego odbędzie się 12 koncertów, potrwa do 17 września. W jego finale w hali ocynowni na koncercie „Reich 75” artyści sceny alternatywnej wykonają we własnych aranżacjach utwory Steve’a Reicha, który w tym roku obchodzi 75. urodziny. (PAP)

wos/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :