Premiera nowego albumu BarbryStreisand

Premiera nowego albumu BarbryStreisand

Jest ona dedykowana małżeństwu Alana i Marilyn Bergmanów, którzy są autorami tekstów piosenek Streisand.

„Alan i Marlin Bergmanowie mieli niezwykłą umiejętność wyrażania uczuć miłości i nastrojów lirycznych. Zawsze ich za to podziwiałam, o czym świadczy to, że dotąd nagrałam 51 ich piosenek – zaznaczyła w albumie towarzyszącym płycie Barbra Streisand.

Artystka dodała, że poznała Bergmanów, gdy sama miała niespełna 18 lat i rozpoczynała swoją karierę jako młoda aktorka, a oni wówczas byli młodymi autorami tekstów, na których zwrócił uwagę kompozytor muzyki do filmu „Funny Girl”, 1968 r. w którym Streisand debiutowała na ekrenie kinowym. „To wtedy rozpoczęła się nasza +historia miłosna+” – podkreśliła piosenkarka.Album zawiera 10 piosenek, do których teksty napisali Bergmanowie, których Streisand nie wykonywała wcześniej. Są to m.in.: „The Windmills of Your Mind”, „Something New in my Life”, „Solitary Moon” czy „I’ll never say goodbye”.

Jednym z zawartych na płycie utworów jest pochodząca z filmu „Wydział Rosja” („The Russia House”,1990) piosenka „Alone in the World”. Streisand w tym utworze towarzyszy znany trębacz jazzowy – Chris Botti.

Inna znana piosenka na tej płycie to „The Windmills of Your Mind”; pochodzi ona z filmu „Afera Thomasa Crowna” („The Thomas Crowne Affaire”,1999). Została ona uhonorowana nagrodą Oscara za najlepszą piosenkę filmową.

Album „What Matters Most” ukaże się w trzech wersjach: Eco Style, Standard, w którym dodana zostanie licząca 24 strony książeczka i Deluxe zawierającej dodatkowo płytę z 10 wcześniejszymi przebojami Bergmanów, znanymi z wykonania Streisand.

Alan i Marylin Bergmanowie to małżeństwo twórców tekstów, których piosenki m.in. wykonywała Streisand. Za napisane utwory do filmów (m.in. „Afera Thomasa Crowna”, „Tootsie”, „Yes Giorgio” czy „Sabrina”), małżeństwo odebrało łącznie 16 nominacji i trzy statuetki Oscara oraz liczne Złote Globy, nagrody Grammy i Emmy. O ich szczególnym związku z wokalistką świadczy fakt, że Streisand zaśpiewała i nagrała ponad 50 piosenek ich autorstwa.

Urodzona 24 kwietnia 1942 r. w Nowym Jorku Streisand jest piosenkarką i aktorką. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w 1963 r. wydaniem płyty pt. „The Barbra Streisand Album”. W roku 1968 zadebiutowała w filmie „Funny Girl” („Zabawna dziewczyna” – PAP), będącym adaptacją przedstawienia teatralnego pod tym samym tytułem. Rola ta przyniosła jej nagrodę Oscara w kategorii „najlepsza aktorka”. Drugiego Oscara otrzymała za piosenkę „Evergreen” z filmu „Narodziny gwiazdy”. Na ekranie występowała z Robertem Redfordem i Krisem Kristoffersonem. Po raz ostatni Streisand pokazała się kinowej publiczności w filmie „Poznaj moich rodziców”, który na ekrany kin wszedł w 2010 r.

Streisand jest ośmiokrotną laureatką nagrody Grammy, dwa razy została uhonorowana nagrodą Złotych Globów. W roku 2007 została odznaczona przez prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego najwyższym francuskim odznaczeniem wojskowym i cywilnym – orderem Legii Honorowej. Podczas swojej kariery muzycznej, piosenkarka nagrywała z udziałem takich artystów, jak Donna Summer, Connie Frances, oraz z Polką – Violettą Villas.(PAP)

maz/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :