Nowy mural powstał na ścianiedawnej fabryki Wawel w Krakowie

Nowy mural powstał na ścianiedawnej fabryki Wawel w Krakowie

Dzięki zgodzie właścicieli budynku mural będzie można oglądać przez najbliższy rok. Przedstawia ona dwie odrealnione postaci – symbolizujące mężczyznę i kobietę – które złączone ze sobą myślami unoszą się w powietrzu. Młodzi ludzie do obrazu stworzonego przez artystę dodali w niedzielę ornamenty i papierowe latawce przyklejone na murze. „Te latawce jakby wyciągają postaci z muru do rzeczywistości” – mówił PAP Rejs.

Niedzielne zajęcia odbyły się pod hasłem „Drogi do wolności”. „Street art jest kojarzony z wolnością, z możliwością ekspresji. Bywa też kontrowersyjny, bo często jest nielegalną ingerencją w przestrzeń publiczną. Chcemy młodym ludziom poprzez te zajęcia pokazać, że stworzenie muralu wymaga samodyscypliny, refleksji, myślenia, więc tą wolność coś poprzedza i jest to ciężka praca. Chcemy też pokazać, że mural to także sztuka” – powiedziała PAP kuratorka projektu Elżbieta Sala z Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK).

Były to kolejne warsztaty z cyklu „Her/My/His/ story” towarzyszące wystawie „Historia w sztuce” współorganizowane przez MOCAK i Konsulat USA w Krakowie. Mają one uświadomić uczestnikom, że każdy z nas tworzy historię i że można ją opowiedzieć korzystając z różnych sposobów narracji.(PAP)

wos/ dym/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :