Album “Spojrzenie Wolności” Jana A.P.Kaczmarka

Album “Spojrzenie Wolności” Jana A.P.Kaczmarka

Podczas koncertu “Spojrzenie Wolności”, upamiętniającego 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Macieja Sztora z Leszkiem Możdżerem przy fortepianie oraz Szymonem Kaczmarkiem za DJ-ską konsolą wspólnie wykonali utwory światowej sławy polskiego kompozytora, zdobywcy Oscara – Jana A.P. Kaczmarka.

Cały koncert uświetniony został na wydawnictwie płytowym zatytułowanym “A Look Of Freedom”. Album zawiera płytę z muzyką z koncertu oraz DVD z premierowym wykonaniem utworu skomponowanego przez Jana A.P . Kaczmarka – “Otwarte Okno”.

Na płycie znalazły się m.in. kompozycje z filmów: “Marzyciel”, “Niewierna”, “Passchendaele”, “Wojna i pokój” i “Hachiko”.

Jan A.P. Kaczmarek – to polski kompozytor, laureat Oskara za muzykę do filmu “Marzyciel”. Karierę muzyczną rozpoczął od współpracy z Teatrem Dnia Ósmego. W 1989 roku osiadł na stałe w Los Angeles. Jest autorem ścieżek dźwiękowych do takich filmów, jak “Całkowite zaćmienie”, “Plac Waszyngtona”, “Horsemen – jeźdźcy Apokalipsy” oraz “Aż po grób”.(PAP Life)

azu/ zig/