Aktorka Emmanuelle Seigner przyjedzie do Polski na premieręfilmu

Aktorka Emmanuelle Seigner przyjedzie do Polski na premieręfilmu

09.10. Warszawa (PAP) – Francuska aktorka Emmanuelle Seigner przyjedzie 22 października do Warszawy, by wziąć udział w premierze thrillera Jerzego Skolimowskiego „Essential Killing”, w którym zagrała jedną z ról – poinformowała PAP Paulina Młynarska, reprezentująca dystrybutora filmu.

Premiera „Essential Killing” odbędzie się w Multikinie Złote Tarasy.

Uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Wenecji film Skolimowskiego to opowieść o mężczyźnie z Afganistanu, który – po zabiciu trzech amerykańskich żołnierzy – zostaje przez Amerykanów wzięty do niewoli.

Jako więzień, mężczyzna jest przewożony do Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie ma być przesłuchiwany. Ucieka z konwoju i – ścigany – podejmuje walkę o własne życie.

Gra go Amerykanin Vincent Gallo, który otrzymał w Wenecji za tę rolę nagrodę dla najlepszego aktora. Gallo nie wypowiada w filmie Skolimowskiego ani jednego słowa.

Seigner zagrała kobietę, która udziela pomocy rannemu i wyczerpanemu z głodu zbiegowi.

„Essential Killing” to – według słów Jerzego Skolimowskiego – „celowo enigmatyczna opowieść o losie jednostki, o człowieku, który zostaje wskutek sytuacji, w jakiej się znalazł, sprowadzony do roli zwierzęcia”.

Film jest wspólną produkcją czterech krajów: Polski, Norwegii, Węgier i Irlandii. Zdjęcia kręcono m.in. w: Izraelu – w kredowym kanionie w pobliżu Morza Martwego; w Warszawie – gdzie w studio, wśród dekoracji, zrealizowano sceny rozgrywające się w amerykańskiej bazie, w której bohater filmu jest przez jakiś czas torturowany, oraz w Norwegii.

Autorem muzyki do „Essential Killing” jest Paweł Mykietyn, a autorem zdjęć – Adam Sikora. Za efekty specjalne w filmie odpowiadało studio Platige Image z Warszawy.(PAP)

jp/ ls/ bk/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :