Znany włoski przedsiębiorca sfinansuje remont Koloseum

Znany włoski przedsiębiorca sfinansuje remont Koloseum

03.12. Rzym (PAP) – Włoski przedsiębiorca, właściciel marek luksusowej galanterii skórzanej i obuwia Diego Della Valle zadeklarował 25 milionów euro na remont Koloseum. Jego decyzja to rezultat fiaska międzynarodowego konkursu dla potencjalnych sponsorów gruntownych prac.

Na konkurs, rozpisany w sierpniu, napłynęło bardzo mało ofert, a większość odrzucono, ponieważ nie spełniały postawionych warunków. W rezultacie pozostała praktycznie tylko kandydatura Della Valle.

Władze Wiecznego Miasta i ministerstwo kultury Włoch miały tymczasem nadzieję, że w wyniku konkursu utworzone zostanie konsorcjum sponsorów prac konserwacyjnych i remontowych w niszczejącym zabytku.

„Wyraziliśmy gotowość sfinansowania całkowitej restauracji Koloseum, ponieważ uznaliśmy za nasz obowiązek, by coś zrobić” – ogłosił na konferencji prasowej w czwartek Della Valle, nazywany Królem Butów.

„Nie mamy zamiaru wykorzystywać tego sponsoringu do celów komercyjnych, nie zobaczycie torebki ani buta na Koloseum” – zapewnił.

„Jesteśmy tylko włoską firmą, której dobrze się powodzi i która chce zrobić coś dobrego dla naszego kraju” – oświadczył przedsiębiorca, który jest też współwłaścicielem klubu piłkarskiego Fiorentina.

„Trzeba przystąpić do działania natychmiast. Nie chciałbym, aby powtórzyła się sytuacja z Pompejów” – powiedział Diego Della Valle, odnosząc się do napływających od kilku tygodni informacji o zawaleniu się kolejnych fragmentów antycznych zabytków na terenie słynnych wykopalisk archeologicznych.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :