Zespół Pieśni i Tańca Śląsk wystąpi z Goranem Bregovicem

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk wystąpi z Goranem Bregovicem

Koncert inaugurujący nowy sezon odbył się w Kompleksie Pałacowo-Parkowym w Koszęcinie (woj. śląskie), gdzie znajduje się siedziba zespołu. W programie znalazły się największe przeboje z repertuaru zespołu, czyli znane i lubiane pieśni oraz tańce ludowe i narodowe.

„Nasz nowy sezon artystyczny rozpoczynamy od podróży na wschód Europy. Podczas trasy koncertowej pt. „Tournee za Bugiem”, zorganizowanej w ramach polskiej prezydencji, będziemy prezentować polską kulturę ludową na Białorusi i Ukrainie” – powiedział PAP dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Zbigniew Cierniak.

W październiku „Śląsk” wystąpi z koncertami w Mińsku, Mołodecznie, Kijowie i Żytomierzu.

Po powrocie, czyli w listopadzie, wystąpią z bałkańskim artystą, Goranem Bregovicem w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni. Ostatni raz koncertowali wspólnie w 2008 roku w katowickiej hali widowiskowo-sportowej „Spodek”.

W piątek z okazji inauguracji sezonu po raz szósty wręczona została nagroda „Maecenas Silesiae”, która jest wyrazem wdzięczność dla osób i instytucji wspierających zespół. W tym roku statuetkę z brązu otrzymał burmistrz Lublińca Edward Maniura.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” powstał 1 lipca 1953 roku. Średnio na scenach w kraju i poza jego granicami prezentują się 120 razy rocznie. W 2013 roku będą obchodzić 60 rocznicę powstania.(PAP)

ktp/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :