W ten weekend 10. edycja „Białej Nocy” w Paryżu

W ten weekend 10. edycja „Białej Nocy” w Paryżu

Trzydziestu artystów z całego świata przyjedzie do Paryża, żeby nadać nowy wymiar francuskiej stolicy. Skwery, place, kościoły, ale także teatry i parki przeobrażą się w noc z soboty na niedzielę z okazji dziesiątej edycji darmowej, całonocnej imprezy kulturalnej. Odpowiednik polskiej Nocy Muzeów rozpoczyna się w sobotę 1 października o godzinie 19 i będzie trwać aż do świtu.

W celu ułatwienia uczestnikom dojazdu dwie linie metra będą kursowały całą noc. Jednak główne imprezy będą się odbywały na tyle blisko siebie, że uczestnicy mogą bez problemu przemieszczać się pieszo.

Dodatkowo można bezpłatnie ściągnąć z internetu specjalną aplikację na telefon komórkowy, aby jak najlepiej przygotować się do całonocnego zwiedzania. Aplikacja, która ma być dowodem, że Paryż nadąża za nowymi technologiami, pozwala na wymianę zdjęć uczestników. Nowością jest możliwość śledzenia napływu ludzi do zwiedzanych obiektów, co pozwoli uniknąć tłumów.

W tym roku największe wydarzenia odbywają się w czterech miejscach. Instalacja „Purpurowy Deszcz” przy paryskim ratuszu w pierwszej dzielnicy ma oczarować widzów powrotem do niezapomnianego filmu Alberta Magnolego o tym tytule i towarzyszącej mu muzyki Prince’a. (PAP)

lulk/ kot/ mw/ pz/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :