Yasmin Levy już w sobotę w Warszawie

Yasmin Levy już w sobotę w Warszawie

Od trzech lat Yasmin Levy jest wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Występowała m.in. na scenie Sydney Opera House, Royal Opera House w Londynie, Carnegie Hall w Nowym Jorku, WOMAD w Singapurze oraz Operze Narodowej w Tel Avivie.

Ogromny wpływ na wybór drogi artystycznej przez pieśniarkę mieli jej rodzice. Ojciec, Yitzhak Levy, był śpiewakiem i jednocześnie bardzo ważną osobistością w kręgu ludzi prowadzących badania nad kulturą sefardyjską. Także Matka Yasmin, Kohava Levy, śpiewa w tradycyjnym ladino. Niebawem zostanie wydana jej płyta, której producentem została Yasmin Levy.

W połowie września artystka rozpoczęła trasę koncertową, która zakończy się pod koniec października koncertem w Genewie. Jak przyznaje Yasmin Levy, polska publiczność jest „najbardziej wyjątkową widownią”, dla jakiej miała okazję występować, a zatem w europejskiej trasie nie mogło zabraknąć także naszego kraju.

Yasmin Levy kilkakrotnie odwiedzała już Polskę, a o liczbie jej wiernych fanów świadczy fakt, że bilety na koncert sprzedały się w zaskakującym tempie, w ciągu zaledwie trzech tygodni.

Deutsche Bank Invites to zainicjowane w 2008 roku przedsięwzięcie mające na celu wspieranie unikalnych wydarzeń muzycznych w Polsce. W ramach projektu do udziału w koncertach zapraszani są wybitni polscy i zagraniczni wykonawcy, których muzyka łączy w sobie elementy jazzu i innych gatunków muzycznych. Do tej pory wystąpiły takie gwiazdy jak m.in: Leonard Cohen, Herbie Hancock, Cesaria Evora, Chick Corea, Mariza, Basia Trzetrzelewska, Aga Zaryan, Candy Dulfer czy Joe Cocker.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :