Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny – Barwy soli Europy

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny – Barwy soli Europy

Wydarzenie wpisane w kalendarz Krajowego ProgramuKulturalnego Polskiej Prezydencji 2011

MuzeumŻup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w międzynarodowym wydarzeniu „Barwy soli Europy”, które obejmujekonkurs fotograficzny, wystawę          ialbum. Jego celem jest ukazanie piękna, bogactwa i różnorodności odmian soli,występujących  w Polsce i w krajach UniiEuropejskiej. Sól znana ze względu na swą wartość i  wielorakie zastosowanie potrafi takżezachwycić swym pięknem i to zarówno sól kamienna wydobywana w kopalniach jak iefektowne formy wtórnych krystalizacji (stalagmity, stalaktyty, choinki)wytrącające się z solanki czy kompozycje złożone z kryształów  powstałych w czasie procesu warzenia w panwiach lub morskich ogrodach. Ciekaweformy i kształty dopełnia barwa solnych okazów od białej poprzez różne odcienieszarości po niebieską, różową, pomarańczową i zieloną.

 

Wydarzeniejest pomysłem integrującym kraje Unii Europejskiej. Muzeum proponuje fotografom,mieszkańcom i zwiedzającym polskie i europejskie miejsca z solą związane -kopalnie, warzelnie, solne ogrody i muzea – wspólne wykonanie wyjątkowejfotograficznej mapy tych miejsc i tym samym włączenie się w ich promowanie.Każdy uczestnik konkursu będzie solnym ambasadorem  swojego kraju lub innego, którego sól gozachwyci.

 

Fotografiekonkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie „Barwy soli Europy”              w okresie od 18.11.2011 r. do31.03.2012 r. w ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na III poziomiekopalni soli.

 

Najlepszeprace konkursowe pojawią się w towarzyszącym wystawie albumie pt. „Barwy soli Europy”, który wpisze się w krąg oryginalnych pamiątekpolskiej prezydencji.

 

Organizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Termin nadsyłania fotografii na konkurs: do 30 września  2011

Wystawa pokonkursowa:  18.11.2011– 31.03.2012

 

 

Informacjao konkursie i regulamin: www.muzeum.wieliczka.pl

Kontakt:Małgorzata Bogucka, 048 12  289 16 27, e-mail: m.bogucka@muzeum.wieliczka.pl.

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :