Występ grupy La Fura Dels Baus zakończy Maltafestival Poznań

Występ grupy La Fura Dels Baus zakończy Maltafestival Poznań

Jak poinformowała rzeczniczka festiwalu Anna Reichel, La Fura Dels Baus powróci na maltański festiwal po piętnastu latach przerwy. W 1996 roku zaprezentowali w Poznaniu określany mianem wstrząsającego spektakl „M.T.M.”.

Na finał tegorocznego festiwalu grupa przygotowała zaadaptowane specjalnie do przestrzeni miejskiej Poznania przedstawienie „Los Nadis”, które jest hołdem złożonym integracji, włączeniu ludzi odrzuconych we wspólnotę. „Pomyśleliśmy o zamknięciu festiwalu mocnym elementem. Rzecz, która zostanie pokazana w tym roku, będzie niezwykle widowiskowa, przy tym skłaniająca do refleksji – spektakl będzie się odbywał w przestrzeni między Placem Wolności a Starym Rynkiem. Mamy nadzieję, że będzie to dobre podsumowanie festiwalu” – powiedziała PAP Reichel.

Jak poinformowała, 5 i 6 lipca wokół Pomnika Armii Poznań w przedstawieniu „Tragedie! Un poeme” zaprezentuje się francuska grupa Deuxieme Groupe d’Intervention.

W programie tegorocznej edycji festiwalu znalazły się także dwa przedstawienia będące produkcjami przygotowanymi specjalnie na festiwal. Pierwszy z nich to „Egzamin” – spektakl teatru Usta Usta Republika, a drugi to performance „Autobus jedzie” autorstwa kolektywu Szyngiera/Jakimiak/Baumgart. Performance odbędzie się w dawnym budynku Szpitala Psychiatrycznego w Owińskach pod Poznaniem.

Widzowie będą też mogli zobaczyć przedstawienia Teatru Palmera Eldritcha oraz Teatru Ósmego Dnia, który do współpracy przy tworzeniu swojego spektaklu pt. „Osadzeni” zaprosił osadzonych w poznańskim areszcie śledczym.

W ramach tegorocznego Maltafestival Poznań wystąpią też muzyczne gwiazdy Manu Chao, Portishead i Fleet Foxes oraz amerykański zespół Young@Heart. Festiwal potrwa od 4 do 9 lipca. (PAP)

rpo/ hes/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :