Wybitny reżyser Martin Scorsese przyjedzie do Polski

Wybitny reżyser Martin Scorsese przyjedzie do Polski

W kinach Stowarzyszenia Filmowców Polskich pokazanych zostanie 12 tytułów Scorsese. Od klasyków po najnowsze produkcje.

Niespodziankami będą dokumenty muzyczne: „Bob Dylan – Bez stałego adresu” – podróż przez życie i karierę wybitnego muzyka naszych czasów z wieloma niepublikowanymi materiałami, pierwszy w Polsce przedpremierowy pokaz muzycznego dokumentu o George’u Harrisonie – członku legendarnej grupy „The Beatles” oraz znany już polskim widzom „Rolling Stones – W blasku świateł”.

Martin Scorsese osobiście zaangażowany był w wybór filmów. Przegląd będzie można zobaczyć tylko w kinach Stowarzyszenia Filmowców Polskich – kinie Kultura w Warszawie (3-7 grudnia) i w kinie Polonia w Łodzi (9-11 grudnia).

Martin Scorsese to znany i ceniony amerykański reżyser, scenarzysta, montażysta, aktor i producent filmowy. Wyreżyserował m.in. takie filmy jak: „New York, New York”, 'Wiek niewinności”, „Ciemna strona miasta”, „Gangi Nowego Jorku”. Jest laureatem Oscara z 2007 roku za reżyserię filmu „Infiltracja”. Scorsese był czterokrotnie żonaty, m.in. z aktorką Isabellą Rossellini i producentką Barbarą de Fina. W 1999 roku poślubił Helenę Morris. Mieszka w Nowym Jorku. Jest ojcem trzech córek. Ma 69 lat.(PAP Life)

dog/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :