Woody Allen zapowiada: mój nowy film pokaże romantyczny Rzym

Woody Allen zapowiada: mój nowy film pokaże romantyczny Rzym

Film pod roboczym tytułem „Bop Decameron” zostanie nakręcony w 69 miejscach w Rzymie.

„To miasto romantyczne, jak Barcelona czy Nowy Jork, choć jeszcze bardziej” – podkreślił Woody Allen, który pozostanie nad Tybrem do końca sierpnia.

„Tu jest pięknie, nie mogę doczekać się, kiedy rozpocznę zdjęcia” – wyznał filmowiec na Kapitolu. Przy tej okazji burmistrz Gianni Alemanno poprosił Woody Allena, by przywiózł swój film na festiwal w Rzymie w 2012 roku.

„Bardzo bym chciał, ale o tym zadecyduje produkcja” – odpowiedział reżyser.

Burmistrz uspokoił również gościa z Nowego Jorku, że kiedy będą trwały zdjęcia, między innymi w Koloseum, nie rozpocznie się tam jeszcze kapitalny remont zabytku.

W czasie swych pracowitych „rzymskich wakacji” Woody Allen nie tylko szuka planów zdjęciowych, ale zwiedza z rodziną miasto, spotkał się ze studentami szkoły filmowej i grał na klarnecie przed małą grupą publiczności w jednym z lokali.

W filmie zagrają między innymi Alec Baldwin i Penelope Cruz, a także Roberto Benigni, który na planie pojawi się już w pierwszym dniu zdjęć. Wcześniej autor zapowiadał, że jego dzieło będzie luźnym nawiązaniem do „Dekamerona” Giovanniego Boccaccia. (PAP)

sw/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :