Woody Allen wystąpi ze swoim zespołem w Katowicach

Woody Allen wystąpi ze swoim zespołem w Katowicach

Organizatorem koncertu jest katowickiego biuro koordynujące starania tego miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Jak poinformował PAP Life w poniedziałek Piotr Zaczkowski z katowickiego biura ESK 2016, negocjacje dotyczące m.in. terminu koncertu właśnie dobiegają końca; lada chwila należy spodziewać się podpisania kontraktu. Najbardziej prawdopodobnym terminem koncertu jest obecnie 23 marca.

„Trwają jeszcze końcowe rozmowy. Po ich dograniu będziemy musieli jeszcze doprecyzować kwestie związane m.in. z życzeniami reżysera. Allen najprawdopodobniej przyleci do Pyrzowic 22 grudnia, odleci następnego dnia, późnym wieczorem, po koncercie” – wskazał Zaczkowski.

Światowej sławy reżyser będzie jedną z gwiazd zaproszonych w tym roku do Katowic w ramach starań miasta i otaczającej je aglomeracji o tytuł ESK 2016. Woody Allen przyjedzie do Polski po raz drugi. Poprzednio – również ze swoim zespołem jazzowym – wystąpił 28 grudnia 2008 r. w warszawskiej Sali Kongresowej.

Ośmioosobowy zespół Woody Allen and his New Orleans Jazz Band istnieje od ponad 20 lat. Oprócz Allena, grają w nim: Simon Wattenhall (waltornia), Jerry Zigmont (puzon), Cyntia Sayer (klawisze), Eddy Davies (dyrektor muzyczny i banjo), Conal Fowkes (double bass) i Rob Garcia (perkusja).

Zespół gra klasyczny nowoorleański jazz. Idolami Allena byli tacy muzycy, jak: Louis Armstrong, Isham Manzie Johnson i Woody Herman. On sam w wywiadach prasowych przedstawia się jako muzyk-amator, pozbawiony talentu i muzycznego słuchu. „Umarłbym z głodu w ciągu tygodnia, gdybym musiał pracować jako muzyk nie będąc znanym filmowcem” – mówił w ub. roku dla włoskiego dziennika „La Repubblica”.

Wiadomo już, że katowicki koncert Allena uzupełnią imprezy towarzyszące. Według organizatorów, raczej nie uda się namówić reżysera na spotkanie z widzami. Najprawdopodobniej odbędzie się za to przegląd jego filmów.

Woody Allen decyduje się na wizyty w Europie niezwykle rzadko. Wyjątkiem są krótkie przyjazdy reżysera na festiwale filmowe w Cannes przy okazji promocji kolejnych filmów. (PAP Life)

mtb/ ls/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :