Wielki sukces Smoków Groteskiw stolicy Norwegii!

Wielki sukces Smoków Groteskiw stolicy Norwegii!

Wielki sukces Smoków Groteski w stolicy Norwegii!

Najlepsze Święto Rzeki w historii Oslo!

Krakowskie Smoki – największą atrakcją wieczoru!

Wielka Parada Smoków otworzyła ŚwiętoRzeki Elvelangs, które już od 11 lat odbywa się regularnie w Oslo, z okazji przesileniazimowego – 22 września.

Każdego roku mieszkańcy Oslo biorą przytej okazji udział w organizowanych z dużym rozmachem występach znakomitychartystów, podziwiając pokazy ogniowe, teatralne, świetlne, muzyczne, cyrkowe ipoetyckie, ale takiego święta, jak w tym roku – jeszcze nie było. SmokiGroteski zachwyciły, oszołomiły i zadziwiły zebranych tłumnie widzów, którzy  ustawieni na przestrzeni kilku kilometrówwzdłuż brzegu rzeki, z wielkim zainteresowaniem podziwiali olbrzymie,różnobarwne, latające stwory, które przybyły wprost z Krakowa w towarzystwie  muzyki i pokazów świetlnych.

Show Teatru Groteska oglądało ponad40 tys. widzów, to o wiele więcej, niż zakładali organizatorzy wydarzenia. Tokolejny po występie na EXPO w Szanghajusukces krakowskiego Teatru Groteska i jego wielkogabarytowych smoków helowych. Wśródzachwyconych widzów znalazło się również wielu Polaków, którzy znają krakowskąWielką Paradę Smoków.

Smoki dotychczas odwiedziły takżeIrlandię, Czechy, Portugalię i Walię. Jakie wyprawy czekają na nasze potwory po powrocie z Norwegii?

Wielka Parada Smoków w Oslo jest kolejnym wydarzeniem organizowanym wramach projektu Żywioły. Elementer og Mythos. Wielka Parada Smoków.

Organizatorami występów jest Krakowski Teatr Groteska iKulturproduksjoner z Norwegii.

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzezdofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego ObszaruGospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :