Wielki koncert z okazji 40-lecia amerykańskiego Woodstocku

Wielki koncert z okazji 40-lecia amerykańskiego Woodstocku

02.08. Kostrzyn n. Odrą (PAP) – Na dużej scenie 15. Przystanku Woodstock w nocy z soboty na niedzielę odbył się koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia amerykańskiego Woodstocku z 1969 r. Uczestniczyli w nim: 106-osobowa Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Operetka” im. Jana Kiepury i znani polscy artyści m.in. Wojtek Waglewski, Ewelina Flinta, Lora Szafran.

Na koncercie poświęconym 40-leciu amerykańskiego Woodstock’ 69 można było posłuchać utworów m.in. takich artystów jak Joe Cocker, Carlos Santana, Jenis Joplin, Bob Dylan czy zespołów Red Hot Chili Peppers i Metallica w wykonaniu znanych polskich muzyków.

„Cieszę się, że tu świętujemy. Radujemy się i niesiemy dobrą nowinę” – powiedziała na konferencji prasowej przed występem piosenkarka Ewelina Flinta.

Tuż przed koncertem w będącej elementem festiwalu Akademii Sztuk Przepięknych odbyła się projekcja filmu „Woodstock’ 69” w reżyserii Michaela Wadleigh’a. Oficjalna premiera miała miejsce w 1970 r. w Stanach Zjednoczonych. Także w 1970 r. Amerykańska Akademia Filmowa podczas 43. ceremonii wręczania Oscarów uhonorowała ten obraz statuetką za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

W niedzielę gościem Akademii Sztuk Przepięknych będzie pomysłodawca, twórca i organizator legendarnego festiwalu z 1969 r. Michael Lang. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :